Ana Sayfa Örgü Videoları Tığ İle Kolay Bebek Beresi Modeli Yapımı

Tığ İle Kolay Bebek Beresi Modeli Yapımı

Tığ İle Kolay Bebek Beresi Örneği
Tığ İle Kolay Bebek Beresi Örneği

Herkesin örebileceği çok kolay ama aynı zamanda çok güzel bir tığ işi bere çalışmasının ayrıntılarını paylaşacağız. Hem kız bebekler hem de erkek bebeklerde kullanılacak bir modeldir. Kız bebeklerde çeşitli çiçek ve yaprak figürleri ile ya da benzerleri ile süslenebilir. Erkeklerde hem figürlü hem de sade olarak kullanılabilir.

Bu kolay bebek beresi örneği çalışılırken Kartopu Baby One ip kullanılmıştır. Bu marka ipin mavi ve lacivert renkleri ile çalışılmıştır. Bebek bere modeli 2,5 numara tığ kullanılarak örülmüştür. Yapımına tepesinden başlanmış ve aşağıya doğru döne döne ikili tırabzanlarla yapılmıştır.

Tığ İşi Kolay Bebek Beresi Anlatımı

Sihirli halka yapılıp 3 zincir çekilerek içine 12 tane ikili tırabzanla bere yapımına başlanmıştır.  Bu sıradan itibaren artırmalara başlanmıştır ve tam 6 sıra artırma yapılmıştır.

Tığ İle Kolay Bebek Beresi Modeli
Tığ İle Kolay Bebek Beresi Modeli

İkinci sırada çift, üçüncü sırada 1 tek 1 çift, dördüncü sırada 2 tek 1 çift, beşinci sırada 3 tek 1 çift, altıncı sırada 4 tek 1 çift, yedinci sırada ise 5 tek bir çift ikili tırabzan yapılarak artırma sıraları tamamlanmıştır. Eğer daha büyük bir bere örülmek isteniyorsa bu artırma sıralarına devam edilmelidir.

Tığ İle Kolay Bebek Beresi Modeli Yapımı
Tığ İle Kolay Bebek Beresi Modeli Yapımı

Kolay bebek beresinin tepe kısmı bu şekilde artırma yapılarak oluşturulduktan sonra yüksekliğinin yapımına geçilmiştir. Bu aşamada artık artırma yapılmadan ikili tırabzanlar örülerek berenin alt kısmına kadar ilerlenmiştir.

Belli bir sıra aynı renkli iple devam edildikten sonra lacivert ip de örgüye dahil edilerek berenin altında yer alacak çizgiler çalışılmıştır.

Kaynak: https://youtu.be/ESzjGVRMNLM (ELİF PİRENVİSE Bebeğim Örgülerim)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here