Tığ İle Kolay Bay Bayan Patik Modeli Yapımı

Tığ İle Kolay Bay Bayan Patik Yapımı
Tığ İle Kolay Bay Bayan Patik Yapımı

Bu konumuzda da sizlere hem bay hem de bayanlar için örülebilecek çok kolay bir patik modeli yapılışını sunacağız. Tek parçadan oluşan, tasarımı şık bir patiği kolay yoldan örmek istiyorsanız doğru adrestesiniz.

Sadece burun ucundan, ön üst kısmından ve arka topuk kısmından dikimi olan bu bay bayan kolay patiği örmek aslında çok basit.

İki renkte yün iplik kullanılarak örülüyor. İplerin marka modeli Alize superlana Midi. Orta kalınlıkta 25% yünlü bir ip. Kadınlar için iki renkle örüldüğünde çok şık duruyor. Erkekler için ise tek renk tercih edilebilir.

Kolay bay bayan patik modeli 3,5 ve 5 mm tığlarla örülüyor. Yani tığ işi patik modeli.

Tığ İle Kolay Bay Bayan Patik Modeli
Tığ İle Kolay Bay Bayan Patik Modeli

Tığ İşi Kolay Bay Bayan Patik Örneği Nasıl Örülüyor?

Videosunda bu patik 37 numara ayağa uyacak şekilde yapılıyor. Bunun için de 42 zincir çekilerek yapımına başlanıyor. Ayak numarasının 5 fazlası zincir çekilerek diğer numaralar için de örülebiliyor. Eğer patik ipliği ile örecekseniz ayak taban ölçüsünde zincir çekilmesi tavsiye ediliyor.

Tığ İle Kolay Bay Bayan Patik Örneği
Tığ İle Kolay Bay Bayan Patik Örneği

Patiğe zincirle başlanıp diğer sıralar sık iğne ile örülerek tığ işi bay bayan patiği için dikdörtgen bir örgü parçası elde ediliyor.

Sonra parça ikiye katlanarak dikme işlemine geçiliyor. Dikerken burun kısmına form vermek için büzüştürme işlemi uygulanıyor.

Ön ve arka kısmı da dikildikten sonra patiğin bilek kısmı da örülerek tamamlanıyor.

Kaynak: https://youtu.be/uyQYwJpdfbo (Pamuk lifler)

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı