Ters Örgü Modeli Nasıl Örülür

Ters Örgü Modeli
Ters Örgü Modeli

Boş vakitlerde ev hanımlarının en güzel uğraşlarından biri de örgü örmektir. Örgü örmek deyince akla birçok çeşit model gelebilir. Bazı örgü modelleri oldukça karışık ve zorlayıcı olabilir. Sonunda muhteşem desenler ortaya çıkar ancak özellikle yeni başlayanlar için bir hayli uğraştırıcı olabilir. Bununla birlikte bazı örgüler model çıkarmaktan çok kafa dağıtmak için yapılmaktadır. Günümüzde sadece misafir gezmelerinde değil, iş yerlerinde de örgü örülmektedir. Ofis hayatının getirdiği yoğun çalışma saatleri öğle aralarında yerini kolay örgülere bırakmaktadır. Ters örgü modeli de bu modellerden biridir. Ters örgüyü eli tığ ya da şiş tutan genç kızlar da kolaylıkla yapabilirler.

Bazı örgüler sadece kazak ya da hırka için yapılmaz. Bazen bir atkı, bere, eldiven, şal ya da sabunlanma bezi de oldukça kolay ve hızlı bir şekilde yapılabilir. Ters örgü modeli sayesinde bütün bu ürünlere istediğiniz zaman kolayca sahip olabilirsiniz. Örgü örmeye yeni başlayanlar için biçilmiş kaftan olan bu modelde öncelikle sağ elinizdeki şişinizi ilmeğin ortasından kendinize doğru batırıyorsunuz. Daha sonra ipinizi yine arka taraftan kendinize doğru şişinize doluyorsunuz. En sonra da ipliğinizi çekerek şişin üzerine alıyorsunuz.

Ters örgü modeli sayesinde birçok genç kız örgü örmeyi sevmekte ve benimsemektedir. Bu örgü modelinde aynı hareketlerin tekrarlanması kişide adeta bir terapi etkisi yapmaktadır. Uzmanlar hafıza problemi yaşayan, demans hastalığına sahip olanlar için ters örgü gibi kolay ancak etkili örgü modelleri örülmesini tavsiye etmektedirler. Günde yalnızca bir saatinizi bile bu örgü modeline ayırdığınızda beyninizin dinlenmiş olduğunu hissedebilirsiniz. Ters örgü sayesinde yapacağınız giysi ve eşyalar aynı zamanda hızla bitirildiği için de seri üretim yapmanız çok daha kolay bir hale gelecektir.

Ters Örgü Modeli
Ters Örgü
Ters Örgü Örme
Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı