Ters Kalpler Bot Patik Yapımı

Ters Kalpler Bot Patik Yapımı
Ters Kalpler Bot Patik Yapımı

Tasarımı tamamıyla Gülümseten Marifetler youtube kanalına ait ters kalpler bot patik modeli sizleri adeta büyüleyecek. Kanalın özellikle yeni örgü patik modelleri paylaştığını belirtmek isterim. Kendi tasarlamış olduğu bot patiklerin bazılarını yine sitemde sizlerin beğenisine sunmuştum. Bu patik modelini de çok beğendiğim için sizlerle paylaşmak istedim.

Yine bir çeyizlik patik yapımı ile karşı karşıyayız. Kalpli motiflerin ters bir şekilde yer aldığı bu örgü bot patik örneğini her genç kız mutlaka çeyizine dahil etmek isteyecektir.

Ters Kalpler Bot Patik Örneği Nasıl Yapılır?

İsteyenler sitemdeki diğer tığ işi patik örnekleri de inceleyebilir, konu içerisindeki anlatımlara ve yapılış videolarına bakarak kolaylıkla yapabileceklerdir. Tığ ile örülen bir bot patik modeli olduğu için yapımında 3 numara tığ ve patik ipliği kullanılmıştır. 37-38 numara ayağa uygun bir patiktir ve yapılış videosu da konunun en altına eklenmiştir.

Burundan başlamalı bir bot patik modelidir.  Burun kısmına sihirli halka ile başlanmış olup etrafına 5 sıra ikili tırabzan örülmüştür. Bu aşamadan sonra ters kalpler örneğinin kuruluşuna geçilmiştir. İlk sıra ip değişimi yapılıp 2 ikili tırabzan araya 1 zincir şeklinde tekrarlamak sureti ile yapılmıştır. İkinci sırada ise yine ip değişimi yapılır ve ilk sıradaki 1 zincirli yerlere üçer defa batarak ikili tırabzanlar örülür. Ters kalpler modeli görüldüğü gibi 2 sıradan oluşmaktadır. Bu şekilde toplamda 9 sıra örülmektedir.

Bot patiğin uç kısmı bittikten sonra topuk ve ardından boğaz kısmını da yaptığımızda ters kalpler bot patik modeli kullanıma hazır hale gelecektir.

Ters Kalpler Bot Örgü Patik Anlatımlı Yapılış Videosu:

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı