Ters Başak Örgü Modeli Nasıl Örülür

Ters Başak Örgü Yöntemi
Ters Başak Örgü Yöntemi

Şık Kazaklar İçin

Örgü örmek her zaman rahatlatıcı ve mutluluk verici bir özelliğe sahiptir. Herkes örgü örebilir ve ortaya harika işler çıkarabilir. Örgü örmek için profesyonel olmak gerekmez. Elbette örgü örerken kolay modellerden başlayarak pratik yapabilir ve daha zor modellere geçebilirsiniz. Orta kolaylıkta bir örgü modeli olan ters başak örgü modeli de birkaç pratik sonrası rahatlıkla uygulanabilen örgü modellerinden biridir. İstediğiniz renkte bir ipliği seçeceğiniz bu model için öncelikle ilmeği düz örüyorsunuz. İpliğinizi bir defa düzden şişe dokuyorsunuz.

Sol şişinizdeki 2 ilmeği beraber alarak kesiyorsunuz. Sıranın sonuna kadar aynı şekilde örmeye devam ediyorsunuz. Ters başak örgü modeli için daha sonra arka yüzeydeki ilmekleri ters örüyorsunuz. Örgünüzün arka yüzündeki aynı işlemleri bu defa da ters örgü olarak uyguluyorsunuz. 1 ilmeği ters örüyorsunuz. Bir önceki sırada şişinize doladığınız ipliği ters örüyorsunuz yani 2 ilmek ters şekilde örmüş oluyorsunuz. Daha sonra ipliğinizi kendinize doğru olacak şekilde şişinize doluyorsunuz. Yani yine arttırma işlemi yapmış oluyorsunuz. Daha sonra sol şişinizdeki 2 ilmeği birlikte tersten örerek kesiyorsunuz. Sırayı bu şekilde tamamlamış oluyorsunuz.

Görüldüğü üzere ters başak örgü modeli uygulaması son derece rahat örgü modellerinden biridir. Bu modelle birçok kazak, hırka, süveter, atkı, yelek gibi giysiler örebilir, özellikle soğuk kış günlerinde kendinize ve sevdiklerinize muhteşem örgüler yapabilirsiniz. Örgü örmek insanı rahatlattığı gibi birçok ev hanımı da yaptıkları işler sayesinde evlerine ek gelir getirmektedirler. Bu gibi faaliyetlerde bulunan örgü kulüpleri yurtdışında da oldukça ilgi görmektedir. Örgü örmek sadece beyni değil ruhu da dinlendirir ve çok daha sosyal bir hayata sahip olmanızı sağlar. Ters başak örgü modeli ve istediğiniz modelde örgüleri uygulayabilirsiniz.

Ters Başak Örgü
Ters Başak Örgü Modeli
Ters Başak Örgü Nasıl Örülür
Ters Başak Örgü Video
Ters Başak Örgü Yöntemi
Ters Başak Örgü Resimli Anlatım
Ters Başak Örgü Örme
Ters Başak Örgü Yöntemi
Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı