Ana Sayfa Örgü Modelleri Tepsi Lif Örneği Yapımı

Tepsi Lif Örneği Yapımı

Tepsi Lif Örneği
Tepsi Lif Örneği

Değerli hanımlar; sizlere yine farklı gelecek ve ilginizi çekebilecek lif örneklerinden söz edeceğim. Tepsi lif örneğimizin, ne kadar tatlı durduğunu resimlerinde görüyor olmalısınız. Bu eşsiz güzellikteki örneğe sahip olabilmek için yazımızda yer alan yapılış aşamalarına bakabilirsiniz. Tepsi lifin yapımı oldukça basittir ve yaparken büyük keyif alacağınızı söylemekten gurur duyuyorum. Hanımların son günlerde çokça aradıkları lif modellerinin başında gelen tepsi lif modeli, kolay yapıma sahip ve sizi yormayacaktır. Fakat belli ufak püf noktalarını anlatım kısmında dikkatlice incelemenizi isteyeceğim. Bir örgü sever bayanın paylaştığı bu modeli yaparken büyük keyif alacaksınız. Bende örgü işlerini özellikle farklı lif örneklerini yapmasını çok seviyorum. Anlatımı kolay olan yapımı basit gelecek çoğu yeni lif modelini denemişimdir. Örneğimiz hakkında şeklinin tepsiye benzemesinden ötürü, isminin de tepsi lif olarak anıldığını söylemek doğru olacaktır.

İçerikler

Tepsi Lif Örneği Anlatımı

Yapımı son derece basit olan tepsi lif için resimdeki gerekli malzemeleri yani ip ile şişi tedarik edince ilk etapta 8 tane zincir çekmemiz gerekecektir. Resimli anlatımla da yola çıkabilirsiniz ve örgü işinden anlıyorsanız, işlem adımlarını takip ettiğinizde örgümüzü başından sonuna işleyebilirsiniz. Devam ettiğimizde sekiz zincir çektikten sonra, halka yapacağız. Bunun sonrasında ise 4 tane zincir daha çekip aralara da 1’er tane olacak şekilde zincirle beraber 3 tane de trabzan yapacağız.

Tepsi Lif Örneği Yapılışı

Resimli anlatımda ne kadar kolay ilerlendiğini siz de anlamışsınız. Yazılı anlatıma devam ettidiğimizde, 4 tane daha zincir çekerek yukarı çıkacağız. İlk boşluğa 2 adet kadar trabzan yaparak ilerleyeceğiz. Tepsi lifin örgüsünde sonraki adım ise 2 tane zincir çekmek olacaktır. Bunun ardından hemen 2 kadar daha zincir çekerek sonraki boşluk kısma geçmelisiniz. Orada ise 1 tane fıstık yapılacaktır. Boş olan kısımda fıstık yaptıktan sonra iki tane daha zincir yapmalıyız. Lif örneğimizde sona yaklaşmaktayız. Sonraki boşluk kısma geçince, 2 kadar daha trabzan yapacağız. Bu işlemin devamında ise 2 zincir çekmeliyiz. Sonrasında 2 trabzan yaparak 4 kadar daha zincirle yukarı kısma çıkacağız. Bunun gerisinde ise resimli işlem adımlarında kaldığınız yerden devam edeceksiniz. Zaten resimli adımları takip ettikten sonra tepsi lif modeli, hiç de zor gelmeyecek bir örnek olacaktır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here