Tepeden Başlamalı Kulaklı Bere Yapımı

Tepeden Başlamalı Kulaklıklı Bere Yapımı
Tepeden Başlamalı Kulaklıklı Bere Yapımı

Kışın bebeğinizin kafasını ve kulaklarını oldukça sıcak tutacak bebek bere yapımı anlatımı ile beraberiz. Havalar gittikçe soğumaya başladıkça bebekler için bu tür örgü bereler örmek kaçınılmaz oluyor. Ben de sizlere bulduğum bu kulaklıklı bere yapımını paylaşarak sizlerin de faydalanmanızı sağlamak istedim.

Videolu anlatımı da bulunan bu bebek beresi şiş ile örülen bir beredir. Tepeden başlamalı bere modelidir. Desenleri de daha önceden örülmüş bir bebek hırkasından alınmıştır. Bebek beresi, 9 numara şiş ve iki farklı renkte bebe ipi ile örülmüştür. Şiş ile bebek beresi yapımı ile ilgili daha fazla kaynak arıyorsanız sitemdeki diğer bere yapımlarına göz atabilirsiniz.

Bu bebek beresi yapılışı anlatımlı olarak videoda size sunulmaktadır ama biraz özetlemek gerekirse şu şekilde örülmektedir.

Tepeden Başlamalı Kulaklı Bere Nasıl Örülür?

Berenin örülmesine 9 ilmek atılarak başlanır. Tepeden başlamalı bir bere olacağı için her sırada artırma yaparak aşağıya doğru inilmelidir. Artırma ön tarafta ve 1 ilmek 1 dola şeklinde yapılmalıdır. Yani her bir sırada örülen ilmek sayısı 1 artırılmalıdır. Bebeğinizin kafasının büyüklüğüne göre örülen ilmek sayısı artırılmalıdır. Örgünüzdeki sıralar oluştukça da dilimli bir motif elde edeceksiniz. Bu bere örneğinde 12 artırma yapılarak 7 dilim oluşturulmuştur.

Artırma tamamlandıktan sonra 16 sıra düz örerek devam edilir ve diğer renkteki ipe geçilir. Diğer iple de 4 sıra düz örülür. Bu aşamadan sonra berenin motifinin yapımına geçilir. Üç sıra da motifi ördükten sonra 5 sırada haroşa örülür ve kulak ayrımına geçilir. Kulak ayrımlarını yapıp berenin örmesini bitirdikten sonra da berenin iki ucunu birbirine dikiyoruz.

Yapılış Videosu:

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı