Telefon Bataryasının Sağlığı İçin Bilinmesi Gerekenler

telefon bataryasının sağlığı
telefon bataryasının sağlığı

Merhaba değerli arkadaşlarım; hepimiz günlük hayatta kullanımından vazgeçemediğimiz telefonlarımızı çok seviyoruz. Peki ya sık kullanım sonucu bataryasını hemen bitirdiğimiz cep telefonumuzun bataryası içkin ne gibi sağlık önlemleri alabiliriz? İşte bu konu hakkında sizlere altın önerilerden söz edeceğim. Telefon bataryanızın sağlığı için bilmeniz gerekenleri öğrendiğinizde, cep telefonunuzun bataryası daha uzun ömürlü olacaktır. Neredeyse her gün akıllı telefonları şarj etmeniz gerekmektedir. Fakat bazı püf noktalarını uygulamazsanız, bu bataryanızın çok çabuk deforme olmasını sağlayacaktır. İşte o durumlara maruz kalmamak için sizlere birkaç tane altın öneriden söz edelim.

telefonu şarj etme konusu

Sizlere sunacağımız ipuçlarıyla telefon bataryasının uzun süre kullanımı mümkün olacaktır. Bu konuda çok ünlü bir gazete olan The Sun gazetesinin yazısında, şu bilgileri ön görülmektedir. Öncelikle ara sıra şarj etmeye gayret ediniz. Çoğu kişi şarjın tamamının dolmasını beklemektedir. Ya da telefonu kapanana kadar beklemektedir ki, şarj etsin. Oysa bu tamamen yanlıştır. Telefon bataryasının sağlığı açısından aralıklı olarak telefonu şart etmekte fayda vardır. Artı olarak da telefonun bataryasının bitmesini sonuna kadar beklememek en iyisi olacaktır. Çünkü lityum bataryalar çok uzun süre şarj edildiğinde zarar görebilir. Artı olarak gece telefonu şarja takılı bırakmamanız da bataryanızın yararına olacaktır. Telefonu gece şarja bırakmamaya mutlaka özen gösteriniz.

telefon bataryasının sağlığı

Yatmadan önce telefonu şarjda bırakanlardansanız, bu huyunuzdan mutlaka vazgeçmelisiniz. Çünkü bu tür bir durum şarjı dolan bir telefonun daha fazla şarjda kalmasını sağlayacaktır. Bu bilgiye göre siz siz olun, gece batarya zarar görmesin diye şarjda telefon bırakmayınız. Telefonunuzu %100 şarj olana dek şarjda bırakmayınız. Telefonu tam dolmadan şarjdan alınız. Bu telefon bataryanızın sağlığı açısından son derece önemlidir. Gittiğiniz yerde şarj %50 ya da %75 arasında olması yeterli olacaktır. Bu aynı zamanda tam doluluk oranını görmediğiniz için sık sık şarj yapmanızı da sağlayacaktır. Telefonu şarj etme konusunda mutlaka kılıfsız olacak şekilde şarj etmeye özen gösteriniz. Şarjı kılıflı olarak yaparsanız, bu telefonun kolay deforme olmasını sağlayacaktır. Bataryanızın zarar görmemesini isterseniz, önerileri dikkate alarak daha uzun süre telefon bataryanızdan faydalanabilirsiniz.

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı