Tel Ve Boncuklardan Kolye Ucu Yapımı

Takı Telinden Kolye Ucu
Takı Telinden Kolye Ucu

Evde boş vaktiniz var ve bunu güzel uğraşlarla değerlendirmek istiyorsunuz. Fakat ne yapacağınızı tam olarak bilmiyorsanız. Bir yerden başlamanız adına bu güzel kendin yap takı uygulamasına bir göz atabilirsiniz. Takılarınızı dışarıdan almak yerine evinizde kendi el emeğinizle yapmak sureti ile hem hoşça vakit geçireceksiniz hem de el becerinizi geliştirmiş olacaksınız.

Takı tasarımı için peki nerden başlamalısınız? Başlangıçta hobi mağazalarından bobin ya da makara halinde satılan takı telleri ile bir şeyler yapmaya çalışabilirsiniz. Bununla ilgili güzel çalışmalar internette çokça mevcut. Benim de sizlere sunacağım çalışmada da takı teli ile kolye ucu yapımı anlatılmıştır.

Bu tür takı teli ile yapılan kolye ucu, bileklik ucu, küpe ve broşlarda yardımcı bazı el aletlerini de kullanmalısınız. Size en çok lazım olanı takı pensesi olacak. Bunu da yine hobi mağazalarından ya da internetten temin edebilirsiniz. İlla buna para vermem diyorsanız evinizdeki ufak karga burunlar da işinizi görecektir.

Takı Telinden Kolye Ucu
Takı Telinden Kolye Ucu

Takı telinin kalınlığı ve rengi yapacağınız projeye göre belirlenmesi oldukça önemlidir. İlk etapta yapmakta zorlanabilirsiniz ama sabırla bu işin üzerine gittiğinizde ne kadar kolay olduğunu anlayacaksınız.

Gelelim projemizin yapılışına. Tel ile kolye ucu yapım aşamalarını burada tek tek anlatmama gerek yok sanırım. Tüm yapılacakları zaten tek tek resimler halinde sizlere sunuyorum. Yapmanız gereken resimleri iyice inceleyip adımları harfiyen uygulamanız.

Bu takı projesinden biraz bahsedecek olursam. Tel haricinde boncukların da tel kolye ucu yapımında kullandığını rahatlıkla görebilirsiniz. Kare şeklinde tasarlanmış ve köşelerinde yuvarlak halkalar bırakılmış. En üst halka zincirimizi tutturmamız için düşünülmüş. Diğer halkalara ise boncuklar yerleştirilmiş ve ortaya harika bir takı işi çıkarılmış. Bu tür bir ucu ister kolyenizde isterseniz biraz daha ufak yapıp bilekliğinizde de kullanabilirsiniz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı