Ana Sayfa Takı Tasarım Tel Tokalardan Küpe Nasıl Yapılır?

Tel Tokalardan Küpe Nasıl Yapılır?

tel tokadan küpe
tel tokadan küpe

Tel tokalarımızı amacı dışında da kullanabilir. Çok farklı aksesuarlar oluşturabilir ya da bir takı olarak da kullanabiliriz. Hatta atıl durumda artık kullanmadığımız tokaları da bu işe katarak bir geri dönüşüm projesi de elde etmiş oluruz. Evet sözün özü bu yazımda sizlere tel tokalarımızı nasıl değerlendirip onları bir küpeye nasıl dönüştüreceğimizi anlatmak istiyorum. Siz de tel tokadan küpe yapımı yazımı okuyup resimlerini de inceleme k suretiyle bu kolay kendin yap takı projesini evinizde uygulama fırsatı bulacaksınız.

Tel tokadan küpe yapımı için kullanacağımız malzemeler aşağıdaki gibidir:

  • Elişi teli
  • Küpe kancaları
  • Tel tokalar
  • Tırnak cilası

tel tokadan küpeler

Tel tokalarımızı boyama işlemi işe başlıyoruz. Eğer siz tel tokalarınızı yeni aldıysanız onları beraberinde gelen küçük karton parçası üzerinde saklayınız. Bu tel tokaların düz kalmasını sağlayacaktır.

tel toka küpe

Basit bir şekilde tokanızın boyamak istediğiniz alanlarını bant ile kapatın. Hangü deseni istiyorsanız o desene boyama işlemini gerçekleştiriniz. Ben sadece kolay çizgilerden oluşan bir desen belirledim. Sizler de istediğiniz bir deseni tokanızın dış yüzeyine uygulayabilirsiniz. Boyayı kurumaya bırakın. Kuruduktan sonra da bantları dikkatlice tokadan ayırın.

tel tokadan küpe nasıl yapılır

Bir sonraki aşamada telimizi hazırlamak olacak. Elişi telimizi iki şerit halinde kesip birbirine dolayalım. Boyadığımız tel tokaları telimize geçirelim. Ardından telimizin uç kısımlarını resimde görüldüğü gibi birleştirerek küpe kancamıza takalım. Küpe kancasında da dolama işlemine devam ederek sağlamlaştıralım.

Artık tel tokadan küpe yapımı işleminin nasıl gerçekleştiğini anladığınızı umuyorum. Bu şık kendin yap küpe projesiyle artık arkadaşlarımıza havamızı atabiliriz.

tel toka küpe yapımı

tel tokaları değerlendirme

tel tokadan küpe yapma

Kaynak : http://themetricchild.blogspot.com.tr/2012/04/diy-bobby-pin-earrings.html

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here