Tek Tek Kuru Yemişlerin Faydaları

Kuruyemişlerin Faydaları
Kuruyemişlerin Faydaları

Selam hanımlar; hepimizin günlük hayatında önemli yeri olan kuru yemişlerde hangi kuru yemişin neye faydalı olduğunu hiç merak etmiş miydiniz? Kuru yemişlerin faydalarını tek tek ele aldığımız bu yazımızda, siz de hangi kuru yemişin insana ne yarar sağladığını öğrenmiş olacaksınız.

İlk önce kuru yemişlerden leblebiyi ele almak istiyorum değerli bayanlar. Yeni doğum yapan hanımlara daha çok yarayacak olan leblebi, anne sütünü artırıcı özelliklere sahiptir. Yine zayıflatma konusunda son derece yararlı olan leblebinin, mideyi rahatlatıcı güzel özelliklerinin olduğunu da kesinlikle yabana atmamak gereklidir. Böylelikle leblebi mideye iyi geliyor, zayıflatıyor, leblebi anne sütünü artırıyor diyebiliriz.

Kuru yemişlerin Faydaları

Kabak çekirdeğiyle devam edelim bayanlar. Kabak çekirdeği idrar yollarına çok iyi gelir ve temizler. Kabak çekirdeği aynı zamanda, böbrekleri güçlendirici özelliklere sahiptir. Prostatı önleyen kabak çekirdeği, bağırsak kurtlarını düşürücü özelliklere sahiptir ve cinselliği de güçlendirici etkileri bünyesinde barındırmaktadır.

Devam ettiğimizde fındığın yararlarına bakalım istiyorum. Kalbi koruyan fındık, tansiyonu düşürücü özelikleriyle, cildi güzelleştirici, beyni geliştirici, stresi önleyici özellikleriyle çok sevilmektedir. Fındık aynı zamanda, cinsel gücü artırmaktadır ve şeker hastalığını da önleyici özelliklere sahiptir.

Kuruyemişler nelere iyi gelir

Kuru yemişlerin Yararları

Cevizin yararlarıyla devam edelim. Beyni geliştiren, kanseri önleyen ve kansızlığı önleyen ceviz, son derece faydalıdır. Öğrenmeyi kolaylaştırıcı ve kalbi koruyucu özellikleriyle de ceviz, herkesin sevdiği yararlı besinlerin başında gelmektedir.

Antep fıstığıyla devam ettiğimizde enerji vermesi, öksürüğü gidermesi, kolesterolü düşürmesi ve akciğeri temizlemesiyle kesinlikle yarayışlı bir kuru yemiştir.

Fıstıktan devam edelim. Fıstık zihni açan, beyni geliştiren, kanserden koruyan, yaşlanmayı geciktirici, cinsel arzuları artırıcı özellikleriyle daima sevilen yararlı besinlerdendir.

Çekirdekle devam ediyorum hanımlar. Çekirdek ise kalp sinir hastalıklarını önler, idrar söktürür, kolesterolü düşürür ve damar sertliğini önler.

Kuru üzüm yararlarına baktığımızda ishali gidermesi, unutkanlığı önlemesi, kan yapması, diş çürüklerini önlemesi, kansızlığı önlemesiyle meşhur kuru yemişler arasındadır.

İncir de kuru yemişlerin en iyileri arasında olup, kanseri önlemesi, kemik gelişimini sağlaması, kemik erimesini önlemesi ve kanı güçlendirmesi gibi güzel özellikleri bünyesinde barındırmaktadır.

Kaju ise gribi önlemesi, kalp atışını düzenlemesi, hamilelere iyi gelmesi, kalbi koruyup böbrekleri güçlendirmesinin yanında, büyüme ve gelişmeye de etkilidir.

Bademle devam edelim. Bademse, anne sütünü artırmakta, baş ağrısını gidermekte, yorgunluğu gidermekte, göğüs hastalıklarını önlemekte ve kanseri önleyici güzel özellikleriyle dikkat çekmekte olan kuru yemişler arasındadır.

Son olarak mısıra baktığımızda, kabızlığı gidermesi, enerji vermesi ve şekeri önlemesiyle son derece önemli kuru yemişler arasında yer almaktadır. Bayanlar umarım tüm kuru yemişlerin faydaları, son derece yararlı gelmiştir iyi günler dileriz.

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı