Tek Taş Tığ Oyası Yapılışı

Tek Taş Tığ Oyası Yapılışı
Tek Taş Tığ Oyası Yapılışı

İki sıradan oluşan ve tek taş yüzüğü andıran bir motife sahip tek taş tığ oyası modeli yapılışını paylaşacağım. İki sıradan oluştuğu gibi iki farklı renkte iple çalışılmıştır. Yapılış itibari ile kolay tığ oya modellerinden biridir. Fazla zamanınızı almadan hızlı bir şekilde bu oya modelini yapabilirsiniz.

Tek taş oya örneği ilk sırası pembe renkte oya ipi ile yapılmış olup fıstık oyası kullanılmıştır. Oya başlangıcı ve bitişinde örümcek çekilmiştir. Fıstık oyası ile oluşturulan tek taş motifi, örümcek üzerine 8 zincir çekilip bu zincir üzerinden 12 ilmek toplanarak oluşturulmuştur.

Tek Taş Tığ Oyası Yapımı
Tek Taş Tığ Oyası Yapımı

İkinci ve son sırasında tek taş oyasının tığ batısında kullanılan yeşil rengine geçilmiştir. Bu sırada ilk sırada örülen fıstık oyalarını birbirlerine bağlayan örümcekler üzerinde çalışılmıştır. Fıstık oyasının başlangıç ve bitiş örümceklerini iki kanadını dolduracak şekilde sık iğneler yapılmıştır. İlk örümceğin iki kanadı tamamlandıktan sonra ikincisine geçiş fıstık oyasının arkasından sağlanmıştır.

Görüldüğü gibi yapımı çok basit bir tığ oya örneğidir. Yapılışının anlatıldığı videosunu da izleyerek siz de bu tek taş tığ oyası modelini kolaylıkla yapabileceksiniz.

Yapımı biraz daha zor bir fıstık oyası modeli arıyorsanız incili fıstık tığ oyası modeli yapılışına da bakmanızı tavsiye ediyorum.

Tek Taş Tığ Oyası Yapımı Anlatan Video:

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı