Örgü Videoları

Tek Renk Kare Motif Yapılışı

Tek Renk Kare Motif Modeli
Tek Renk Kare Motif Modeli

Bu yazımızda tek renk iplikle hanım dilendi bey beğendi örneğinin yapımını inceleyeceğiz. Bu model daha önceki konularımızda her sırada ya da her iki sırada bir farklı renkte iplikle örülmekte idi. Şimdi tek renk iple ip koparmadan diğer sıralara nasıl devam edileceği hakkında bilgi sahibi olacağız.

Nasıl yapıldığının tekniği bir videolu anlatımla da bizlerle paylaşılmış. Videosunu aşağıda paylaşacağız. Bu kare motiflerle hem büyüterek güzel örtüler yapabileceğiniz gibi örgü çantalar ya da şallar örebilirsiniz.

Tek Renk Kare Motif Örneği
Tek Renk Kare Motif Örneği

Tığ İşi Tek Renk Kare Motif Nasıl Örülür?

Örnek anlatımı yapılan kare motif 4 sıradan meydana gelmiş. İlk olarak sihirli halka ile başlanmış ve içi yan yana örülen 3 zincir ve 2 ikili tırabzanlarla (görünüm olarak 3 tırabzan) doldurulmuştur. Köşelerde 3 zincir çekilmiştir. İlk turda bu 3 ikili tırabzandan 4 adet yapılmıştır.

Bu tek renk kare motif örneğinde tırabzanların üstü boşluk, boşlukların üstü tırabzandır. Bu yüzden delik başlanırken 4 zincir, tırabzan başlanırken ise 3 zincirle yukarıya çıkılmıştır. Köşelerde aynı yuvaya batmak ve arada 3 zincir çekmek kaydıyla 2 adet 3 ikili tırabzan örülmüştür.

Tek Renk Kare Motif Yapım Videosu

Kaynak: https://youtu.be/O-oNLwdm-1c (atolyehobi)

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı