Tek Renk İpek Yazma Modeli Yapımı

tek renkli ipek yazma
tek renkli ipek yazma

Selam bayanlar; sevdiğimiz türde olan yazma modellerine bir yenisini daha ekliyoruz. Tek renkli ipek yazma modeli yapımıyla karşınızdayız. Çok talep edilen örnekler arasında yer alan tek renkli ipek yazmalar, yapımları açısından da bayanların tercih edecekleri o güzel örneklerden olacaktır. Dilerseniz hemen bu güzel tek renkten oluşan ipek yazma modelimizin yapımı hakkında bazı bilgilere geçelim. Tek renk sade ipek yazmayla yapılan bu modelde, iğne oyası kullanılmaktadır. 2 renkten oluşan iğne oyası örnekleri de çok basit şekilde işlenmektedir. Bu oyamızı yapmak için gerekli malzemelere hemen geçelim isterseniz.

Tek Renkli İpek Yazma Malzemeleri

Tek renkten oluşan ipek yazmamız için gerekli malzemelere baktığımızda, 1 tane istenen renkte ipek yazma gereklidir. Yazmayla uyumlu olacak şekilde 1 tane de oya ipliği gerekecektir. Bir tane farklı renkte açık tonda olacak şekilde bir oya ipliği gerekecektir. Makas, 1 adet iğne de gerekli olacak malzemeler arasında yer alacaktır. Bayanlar, bu malzemeler hazırsa hemen bu güzel ipek yazma modelinin yapımına geçelim isterseniz.

Tek Renkli İpek Yazma Yapılışı

Tek renkli ipekten yazma

Tek renkli ipekten yazmanın yapımında ilk adım olarak şöyle başlamamız gerekmektedir. Yazmanın kenar kısmına ilk etapta, önceden bir sıra kadar zürafa yaparak devam etmeliyiz hanımlar. Not: Eğer bu zürafayı yapmak istemiyorsanız, oyanın alt kısmını yapacağınız zaman, aynı anda zürafayı da ekleyebilirsiniz. Yani bir sıra kadar gerekli olan zürafa yapılışını ister başında isterseniz de sonunda ekleyebiliyorsunuz. Tek renkli ipek yazmanın yapımına devam ettiğimizde, 4 tane kadar zürafa yaparak ilerleyeceğiz.

Daha sonra ise 5. zürafanın üzerine doğru ise, 3 tane kirpik yaparak sürdürüyoruz. Sonrasında ise o şekilde devamını getirerek, oyanın bazını yani kısımlarını oluşturmuş olacağız. Daha sonra diğer renkte olan iplikle, resimdeki görünen şekilde öreceğiz. Görüldüğü üzere, kirpikler yapılmış ve daha sonra oyanın üst kısmı yapılmaya devam etmiştir. İşte bu kadar kolay bayanlar. Tek renkten oluşan ipek yazmanın yapımı bu şekilde bitmiş olacaktır.

Tek renkten çoğu oyanın ne kadar kolay işlendiğini gösterebilecek olan bu modelde, tek renkli ipek yazma yapımından söz ettik. Umarım siz de istediğiniz renkleri ele alarak, oldukça şık ipek yazmalar oluşturacak ve bundan da son derece memnun kalacaksınız. Farklı yazma oyalarının yapımlarında bir araya gelmek üzere herkese iyi günler dilerim.

Tek renkli ipekten yazma
Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı