Tavşan Şeklinde Örgü Yumurta Kılıfı

Tavşan Yumurta Kılıfı Örmek
Tavşan Yumurta Kılıfı Örmek

Hanımlar, tekrar başka bir yumurta kılıfı ile yine birlikteyiz. Siz de biliyorsunuzdur ki yumurta olmadan hiçbir kahvaltı tam değildir. İşte çocuklarınıza yumurtayı sevdirmek için haşlanmış yumurtalarınıza giydirebileceğiniz harika bir tavşan kulaklı kılıfının nasıl örüleceğini bu yazımda bulacaksınız. Bu kılıf başlangıç seviyesindedir ve 1 saatten kısa sürede bitirebilirsiniz. İsterseniz daha önceden yayınladığım diğer örgü yumurta kılıfları örneklerine de bakabilirsiniz.

Tavşanlı Örgü Yumurta Kılıfı Malzemeler

Tavşanlı Örgü Yumurta Kılıfı Malzemeleri

  • Tığ
  • Yün

İlk olarak, ihtiyacınız olan her şeyi alın. İstediğiniz yünü kullanabilirsiniz, artık yünler bile olur. Tığ numarasını yününüze göre seçeceksiniz. Bu anlatım için orta kalınlıkta bir yün ve 3.5 numara tığ kullanılmıştır.

Tavşan Yumurta Kılıfı Nasıl Örülür

Bütün malzemelerimiz hazırsa tavşanlı yumurta kılıfı için örme işlemine artık geçebiliriz. Aşağıdaki resimli anlatım sizlere bu konuda oldukça yardımcı olacaktır. Takıldığınız bir konu olursa da sayfanın en altındaki yorum kısmından bana sorularınızı yöneltebilirsiniz.

farklı örgü yumurta kılıfı

İpi sarmak

Yaklaşık 30 cm yün alın ve aşağıdan yukarıya doğru işaret parmağınızın etrafına sarmaya başlayın. Diğer üç parmağınızı da kullanarak parmaklarınızın etrafında yün halkası oluşturun.

yumurta kılıfı örgü örneği

İlk İlmeği Örmek

Yünün başparmağınıza geldiği yerde yüne düğüm atın. İğneyi yün halkasından geçirin ve tepeye alın. Önce bir zincir çekin, sonra ikili trabzan yapın.

tavşan kulaklıklı yumurta kılıfı örme

8 Yarım Üçlü Trabzan

Halkaya 8 tane yarım üçlü trabzan yapın.

örgü yumurta kılıfı resimli

Halkayı Çekmek

Halkayı çekin ki birleşik dursun. Sonra iki düğümle sağlamlaştırın.

yumurta kılıfı örmek

İlmekleri Çiftlemek

Bir zincir çekin ve ilmeği çiftleyin. Her ikinci ilmekte bir tane yarım üçlü trabzan yapın.

tavşan şeklinde yumurta kılıfı

İlmek Sayısını Arttırmak

Sonraki turda her ikinci ilmeğe iki ilmek atın.

tavşanlı yumurta kılıfı örme

Kulakları Örmek

Bir halka yapın ve 10 ilmeklik bir zincir örün. Sondan bir önceki ilmeğe bir yarım üçlü trabzan yapın. Bunu takiben 3 tane yarım üçlü, 4 tane tam üçlü trabzan yapın.

yumurta kılıfı

Kulakları Bitirmek

Son ilmekte 4 tane tam üçlü trabzan çekin, sonra 4 tam üçlü, 4 yarım üçlü trabzan çekerek geri dönün. Aynı şeyi ikinci kulak için tekrarlayın.

Artık tek yapmanız gereken kulakları kafaya dikmek. Boşta kalan yerleri bağladıktan sonra bu şık tavşan kulaklı yumurta kılıfınız hazır!

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı