Taşlı Kot Şort Nasıl Yapılır?

taşlı kot süsleme
taşlı kot süsleme

Evlerimizde farklı ürünler ile yapabileceklerimiz, özel aksesuar ve kıyafetler arasında kotların yeri ayrı bir yer tutuyor. Özellikle kotları hepimiz sevdiği ve kullandığı için farklı şekillerde etkili bir kullanım alanına da sahibiz. Bizler de sizin için kolay ve anlaşılır kot kendin yap projelerini mümkün oldukça sunmaya çalışıyoruz. Bu makalemizde de taşlı kot yapımı ile yeni fikirler vermeye çalışacağız. Yapımı ve işlem sonrasında çok seveceğiniz bu uygulamayı yapmak oldukça kolay. Gerekli olan malzemeler, bir kot pantolon ya da şort, dikdörtgen delikli tekstil taşları ve dikiş malzemeleri bizim için yeterli olacaktır.

taşlı kot

İlk olarak pantolonunuz şort yapmak istiyorsanız, istediğiniz uzunluğu ayarlayın, kıvırma payını da vererek, kesin.

taşlı kot resimli anlatım

Resimde görüldüğü gibi biraz yassı, dikdörtgen ve dikiş için uygun olan taşlar ile cep ağızlarına uygun mesafelerde taşlarınızı dikmeye başlayın. Bu aşamada kendinizi özgür bırakın. Renk ve dikiş seçeneklerini kendiniz belirleyin. Ayrıca taşlı kot yaparken arka cebe de aynı uygulamayı yapabilirsiniz. Bu şekilde bir bütünlük elde etmiş olursunuz.

taşlı kot anlatımlı

Arka cep uygulamasını da aynı şekilde farklı bir dizayn ile geliştirebilirsiniz. Beklentilerinize çok uygun olan ve ciddi anlamda size yeni bir şort konsepti oluşturacak bu uygulama, harika sonuçları da almanızı sağlayacak bir proje.

kot taş süsleme

İşlem bittikten sonra ki hali bu şekilde olacak. Özellikle yaz gecelerinde giymekten memnun olacağınız taşlı kot sizin için de harika bir seçenektir.

taşlı kot yapımı

Resimde görüldüğü gibi kotun paçalarını da aynı şekilde kesebilir, dikiş ortası yaparak sağlıklı bir görünüm elde edebilirsiniz. Eğer bu şekilde kullanmak istemezseniz, diğer kot projelerimize bakarak eskitme görüntüsünü de nasıl elde edeceğinizi görebilirsiniz.

taşlı kot süsleme

İşte şortunuz sizin için hazır. Bu basit ve farklı uygulama, son moda olan taşlı ürünler için harika bir seçenek olacaktır. Sizler de etkili ve özel sonuçları almak adına en harika taşlar, pullar ya da danteller ile kotlarınızı süsleyebilir, çok ideal bir görüntü elde edebilirsiniz. Bu konu ile ilgili olarak sizle sunduğumuz birçok kendin yap projesi olduğunu da hatırlatmak isteriz. Bunlara göz atıp, farklı seçenekleri de değerlendirebilirsiniz.

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı