Ana sayfa Kendin Yap Projeleri Taşla Harika Süsler Yapmak

Taşla Harika Süsler Yapmak

82
0
PAYLAŞ
taştan kolye yapılışı
taştan kolye yapılışı

Kendin yap çalışmalarını hep sevmişimdir. Hele ki kendi başıma üretebildiğim çalışmalar ise bana hep daha bir güzel gelmiştir. Sizlere bu yazımda ise taşla harika süslerin yapımını anlatacağım. Malzemelere asla takılmayın derim, çünkü malzemelerimiz gayet basit olacaktır. Taş olarak da bildiğiniz deniz kenarında bulunan taşları kullanmanız mümkün olacaktır. Aslında deniz kenarı değil de bazen köylerde toprak üzerinde de ilginç taşlara rastlamak mümkün. İşte o ilginç taşlardan bile bazen çok güzel küçük süs eşyaları yapabilirsiniz. Neyse biz hemen taşla küçük süs kolyemizi yapmaya başlayalım. Taştan kolye fikri ilk başta bana biraz saçma gelmişti. Fakat yabancı filmlere bakınca, oradaki aktörlerin boynunda benzer süsler gördüm. Gördüğüm o taştan küçük süsler ilham kaynağım oldu.

Çoğu filmde siz de görmüşsünüzdür aslında. Çoğu aktör o filmlerde süs eşyası olarak bazen bir tekli kemikten oluşan kolye takabiliyor, bazen ise taştan oluşan bir kolye takabiliyorlar. Neyse biz kolyemizin yapım aşamasına hemen geçelim. Yapım aşaması öncesi küçük taşları tedarik ettik diyelim. Bunları delmek için dilerseniz bir küçük matkap veya benim üçüncü resimim de yer alan küçük oyuncak araba motorunu da delgeç olarak kullanabiliriz. İlk işlem olarak küçük taşları kolyemize dizeceğimiz o küçük türde süslü taşlarımızı sıralıyoruz. İlk başta olandan başlayarak küçük delgeçle o taşları ipin geçeceği kadar deliyoruz. 2 ve 3’üncü resimlerde delme işlemlerini görüyor olacaksınız.

Geçelim dördüncü resimdeki duruma. Dördüncü resimde ise boynumuzda çirkin durmayacak güzel bir ip yer alıyor. O ipe elimizdeki dört adet ya da duruma ve zevkinize göre üç de olabilir, taşları sıralıyoruz. Üç adet taşı boynumuza asacağımız kolyeye diziyoruz. Daha sonra ise o kolyelerin sıkı olması ve birbirinden ayrılmaması için dizim işleminin bittiği köşeden bir düğüm atmamız gerekecektir. Resim altıda ne demek istediğim, açık şekilde gösterilmiştir. Devam etiğimizde taş dizili yerlerin her iki yakasına da düğüm attıktan sonra, Kolyemizi kullanıma hazır hale getirmiş olacağız. Bu arada bu kolye tarzı, dilerseniz siz bunu bileklik olarak da yapabilirsiniz. O işlemde ipi biraz daha kısa tutmak gerekecektir. Taştan bileklik böylece hiç de zor olmayacaktır.

PAYLAŞ
Önceki makaleÖzel Geceler İçin Mini Siyah Elbiseler
Sonraki makaleAy Çiçeği Lif Örneği
25 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here