Taşınabilir Cep Telefonu Şarj Aleti Yapımı

cep telefonu için şarj cihazı yapımı
cep telefonu için taşınabilir şarj cihazı yapımı

Merhaba arkadaşlar, sizlere kendin yap çalışmaları arasında kullanışlı gelecek harika bir projeden daha söz etmek istiyorum. Şarjım bitti sorunları sıklıkla sizin de başınıza geliyordur. Bu sorunlarınıza çözüm olabilecek, şarj kutunu yanında taşı projemizi seveceğinizi umuyorum. Taşınabilir cep telefonu şarj aleti yapımı, oldukça basit malzemelerden meydana gelmektedir. Üstelik konforlu bir kullanım için, dış kutusunu güzel bir tasarıma sahip şekilde oluşturabilirsiniz. Böylelikle bu güzel taşınabilir şarj aletinin kullanımı, daha zevkli hale gelecektir.

Taşınabilir Cep Telefonu Şarj Aleti Malzemeleri

Malzemelere baktığımızda, ilk başta dikdörtgen şeklinde bir pile ihtiyaç olacaktır. Markası kaliteli dikdörtgen şeklindeki pil haricinde diğer malzemelerimiz, araç için usb çakmaklık şarjı, kablolar, yapıştırıcı ve cep telefonunun şarj kablosu, lehim teli ve makinesi, tasarımı size kalmış güzel bir dış kutu ( farklı şeylerden de yapabilirsiniz. İsterseniz boş kullanılmayan bozuk bir taşınabilir hard disk kutusu da olabilir) olacaktır.

Taşınabilir Cep Telefonu Şarj Aleti

Taşınabilir Cep Telefonu Şarj Aleti Yapılışı

Sevgili hanımlar, gerekli malzemeler hazırsa el becerinizi de geliştirecek bu çalışmayı hemen yapmaya başlayabiliriz. İlk başta resimli anlatıma bakarak, usb araba adaptörünün içini açacağız. İlk birkaç resimde nasıl yapılabileceğini rahatça görebilirsiniz. İçinden çıkacak usb kısmı, bize telefonu şarj etme aşaması için lazım olacaktır. Resimdeki gibi yandaki yaylarını ayarlıyoruz. Daha sonra kabloları yine resimlerdeki gibi uygun şekilde artı ve eksi yönlü olarak ayarlıyoruz. Lehim makinesiyle, resimdeki gibi lehim yaparak ilerliyoruz. Taşınabilir cep şarjı yapımında resimlerden devam ettiğimizde, gerekli işlemler sağlanmış olacaktır.

Sonrasında bu şarj aletinin yer alacağı kutuyu hazır hale getireceğiz. Resimdeki gibi pille bağlantılı hale getireceğimiz usb’yi kutuya yerleştiriyoruz. O kutuda herhangi bir usb çıkışı olacak yer yoksa, bıçak yardımıyla ya da farklı bir araçla ubs alanını kesip oluşturacağız. Kutuda yer alacak cihazımız, sağa sola oynamasın diye sabitleme yaparak ilerleyeceğiz. Sabitlemeyi ister izole bant kullanıp yapabilir, isterseniz de silikon kullanarak da yapabilirsiniz. Resimli anlatımdan ilerlediğinizde, bitmiş halini gösteren resimde iç kısmı açık şekilde görünüyor olacaktır. Siz de resimli anlatıma bakarak da rahatlıkla usb taşınabilir cep telefonu şarj aletini yapabilirsiniz.

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı