Tasarım Kar Tanesi Lif Modeli Yapımı

Tasarım Kar Tanesi Lif Modeli
Tasarım Kar Tanesi Lif Modeli

Tam kışa uygun bir lif modeli. Lif üzerine kar tanesi deseni çalışılmıştır. Suzan Hanım’ın youtube kanalında anlatımını yaptığı kar tanesi lif modeli tamamı ile kendi tasarımı. Lif, altıgen şeklinde tasarlanmış ve 4 farklı renkte lif ipi ile çalışılmıştır.

Life ortasından başlanmış ve tam bir kar deseni modeli uygulanmıştır. Ortasından açık renkle başlanmış ve sonraki aşamalarda daha koyu tonları ile devam edilmiştir. Bu kışa özel kar tanesi lif örneği 7 numara tığ ile örülmüştür.

Tasarım Kar Tanesi Lif Örneği
Tasarım Kar Tanesi Lif Örneği

Suzan Hanım’ın Kar Tanesi Desenli Tasarım Lifi Nasıl Örülür?

Ezbere giden ve ilerleyen bir model değil. Videolu anlatımında her sırası için yeterince ayrıntıya yer verilmiştir.

Tamamı ile mısır lif tekniği ile örülmüştür. Ortasından bir sihirli halka ile başlanmıştır. Renk geçişlerine harfiyen uyularak altıgen şeklini alana kadar örmeye devam edilmiştir.

Kar Tanesi Tasarım Lif Modeli
Kar Tanesi Tasarım Lif Modeli

Renk geçişleri fazla sık yapıldığı ve bazı bölümlerinde 4 farklı iple aynı anda çalışılması sebebiyle biraz zorlayabilir.

Sonuçta ortaya her iki tarafında da temiz bir kar tanesi desenli altıgen lif modeli çıkmıştır. İstenirse yine beyaz renkle güzel bir kenar oyası çalışılarak daha güzel sonuçlar elde edilebilir.

Kaynak: https://youtu.be/IMvOY3NCm9k (Suzan Hobi)

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı