Taş ve Çakıldan Fotoğraf Çerçevesi Yapımı

taş ve çakıldan çerçeve
taş ve çakıldan çerçeve

Evlerinizde vitrinlerinizin başköşesinde sevdiklerinizin fotoğraflarına yer vermekten hoşlanıyor ve bu yüzden güzel, sevimli ya da şık fotoğraf çerçevesi modellerine ilgi duyuyorsanız; fotoğraflarınızı daha da anlamlaştırmak için kendi el emeğiniz ile fotoğraf çerçeveleri tasarlamaya ne dersiniz? Üstelik doğal taşlarla ya da kumsallardan toplayabileceğiniz taş ya da çakıllarla oldukça hoş fotoğraf çerçeveleri yaratabilirsiniz. Kendi uğraşınızla tasarladığınız fotoğraf çerçevelerini evlerinizde kullanabileceğiniz gibi dilerseniz arkadaşlarınıza da hediye edebilir ya da satarak ek gelir elde edebilirsiniz. Farklı modeller tasarlamak, tamamen sizin hayal gücünüze ve zevkinize kalıyor. Dilerseniz doğal taşların en yalın halini çerçevelerinizde kullanabilir, dilerseniz de taş ya da çakılları dilediğiniz renge boyayarak sevimli ve yaratıcı fotoğraf çerçeveleri elde edebilirsiniz.

Malzemeler: Bir miktar taş ya da çakıl, Bir adet fotoğraf çerçevesi, Slikon tabancası ve slikon, Taşları ya da çerçeveyi boyamak için kullanabileceğiniz boya.

Yapılışı: Öncelikle taşlarınızın daha estetik daha parlak ve daha şık görünmesi için işe taşlarınızı cilalayarak başlayabilirsiniz. Eğer taşlarınızı boyamayı planlıyorsanız; cilalamadan önce istediğiniz renkte boyamanız gerekiyor. Taşları tek bir renge boyayabileceğiniz gibi birbiriyle uyumlu farklı renklere de boyayabilir ya da zıt renkler kullanarak zıt renklerin uyumundan faydalanabilirsiniz. Ardından düzgün olacak şekilde taşlarınızı slikon tabancası ile çerçevenin 4 köşesine yapıştırmak kalıyor.

Taşları kaç sıra yan yana sıralayacağınız ise tamamen size bağlı. 3 sıra boyunca taşları yan yana dizebileceğiniz gibi çerçevenin büyüklüğüne göre 5 sıra da dizebilir ya da kalp olacak şekilde 4 ayrı köşesine çakıl taşları dizebilirsiniz. Çerçeveniz yeterince büyük boyda ise çerçevenin köşelerine yıldız vb. desenler oluşacak şekilde de çerçeveleri sıralayabilirsiniz. Dilerseniz fotoğraf çerçevenizi de istediğiniz renge boyayabilir ve beğenerek kullanabileceğiniz bir çerçeve modeli elde edebilirsiniz.

Birkaç adet çerçeveyi çakıl taşarı ile süsledikten sonra duvara monte etmek ve şık bir atmosfer oluşturmak da bir diğer tercihiniz olabilir. Renkli, sevimli ve eğlenceli çerçevelerin evinizin havasını bir anda nasıl değiştirdiğine sizler bile inanamayacaksınız! İlk çerçevenizi tasarladıktan sonra diğerlerine tasarlamak isteyecek ve bunu bir hobi haline getireceksiniz.

taş ve çakıldan çerçeve
Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı