Ana sayfa Takı Tasarım Taş Süslemeli Manşet Bileklik Yapımı

Taş Süslemeli Manşet Bileklik Yapımı

98
0
PAYLAŞ
taş süslemeli manşet bileklik
taş süslemeli manşet bileklik

Özellikle güzel ve şık takılara meraklı hanımların seveceği türde manşet bileklik yapımı ile bu yazımda yine beraberiz. Dışarıdan para verip almak yerine elinizdeki kısıtlı imkanlarla da bu güzel taşlı bilekliği evinizde kolaylıkla yapabileceksiniz. Böylelikle hem kendi zevkinize göre bir tasarım oluşturacaksınız hem de el emeği göz nuru bir ürün çıkarmanın hazzını yaşamış olacaksınız.

Piyasada bir sürü hazır manşet bileklik satılmakta. Bunların da çoğu deri manşetli bilekliklerden oluşmakta. Ama yapımını göstereceğim kendin yap manşet bileklik yapımında pirinç malzemeli bir manşet kullanacağız. Dışarıdan çok ucuza temin edebileceğiniz takı taşları ile de bu bilekliği süsleyerek ortaya harika bir manşet bileklik çıkaracağız.

Taşlı Manşet Bileklik Yapımı İçin Malzemeler :

manşet bileklik malzemeler
manşet bileklik malzemeler
  • Pirinç manşet
  • Yapıştırıcı
  • Şiş
  • Takı Taşları

Süslemesiz düz bir pirinç manşet eğer takılarınız arasında yoksa bunu dışarıdan takı satan yerlerden oldukça ucuza temine edebilirsiniz. Aynı şekilde takı taşları da yine bir hobi ya da takı mağazasından uygun fiyata temin edilebilir. Kuvvetli bir yapıştırıcı taşlarımızı manşet bilekliğimize yapıştırmak için gerekli olacaktır. Yine şiş malzemesi de taşların altına yapıştırıcının sürülmesinde bize yardımcı olacaktır.

Taş Süslemeli Pirinç Manşet Bileklik Yapılışı :

1- Manşet bileklik yapım aşamaları 4 aşamadan oluşacaktır. Adım adım bilekliği nasıl yapacağınızı aşağıdaki açıklamaları okuyarak ve resimleri inceleyerek kolayca çözebilirsiniz.

kağıt üzerine tutkal akıt
kağıt üzerine tutkal akıt

2- Bir parça kağıda yapıştırıcı koyun.

şişle tutkalı taşa sür
şişle tutkalı taşa sür

3- Şiş kullanarak taşın arkasına bir miktar tutkal uygulayın.

taşı manşet bilekliğe yapıştır
taşı manşet bilekliğe yapıştır

4- Manşet bileklik yüzeyini iyice temizledikten sonra takı taşlarını yapıştırmaya başlayın.

taş süslemeleri tamamla
taş süslemeleri tamamla

Diğer taşları da istediğiniz tasarımda manşet bileklik üzerine yapıştırdıktan sonra taş süslemeli pirinç manşet bilekliği kolunuza takmaya hazır hale gelecektir.

pirinç manşet bileklik
pirinç manşet bileklik

İsterseniz taş büyüklüklerini irili ufaklı seçerek farklı bir görünüm de elde edebilirsiniz. Ya da büyük taşları yerleştirdikten sonra arta kalan boşlukları tamamen küçük pırlanta şeklinde taşlarla kapatarak daha zengin bir tasarım da oluşturmanız mümkün. Tamamen sizin hayal gücünüze kalmış bir olay hanımlar. Size şimdiden bu kendin yap bileklik projesinde kolaylıklar diliyorum. Esenliklerle kalın.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here