Taş İle Mistik Yüzük Nasıl Yapılır?

taştan yüzük resimli anlatım
taştan yüzük resimli anlatım

Takı tutkumuza hitap edecek, sıra dışı takı tasarımlarını beğenerek takarız. Elbette ki bu özel tasarımları kendimizde çok başarılı bir şekilde uygulayabiliriz. Sitemizde yer alan bu eşsiz ve farklı tasarımlar vasıtası ile sizler de değişik modelleri anında kendiniz ve sevdikleriniz için yapabilirsiniz. Bu özel modeller, benzersiz yapıları ile de çok dikkat çekici sonuçları almanızı sağlayacaktır. Bu kendin yap projemizin konusu da taştan yüzük yapımı olacak. Belki de çok farklı bir görüntüye sahip olan bu yüzük, parmağınızda çok zengin bir görüntüye neden olacaktır. Mistik bir tarzı olan bu hoş modeli sizlerin de beğeneceğinize eminiz.

taştan yüzük yapımı

İşlem için gerekli olan malzemelerimizi yukarıda ki resimde de görebilirsiniz. Metalik cam/ seramik boyası, bir miktar kuvvetli yapıştırıcı, istediğiniz büyüklükte bir taş, yüzük teli ve bakır tel ile hemen bu harika parçayı yapmaya başlayalım.

taştan yüzük nasıl yapılır

Şıklığınıza şıklık ve zenginlik katacak taştan yüzük yapımı sizin de çok hoşunuza gidecek. Öncelikle taşımızı üzerinde ki fazlalıklardan arındıralım, temizleyip tamamen kuru olmasına özen gösterelim.

İkinci aşamada, taşı sprey yaldız boya ile boyayacağız. Tüm girinti ve çıkıntılarını aynı şekilde boyayıncaya kadar, spreyi püskürtün. Kuruduktan sonra alt kısmı için de aynı şekilde işlem yapın.

Üçüncü bölümde ise kuruyan boyayı takip edin ve tutkal yardımı ile yüzük demirine güzel şekilde monte edin. Bu işleme yüksek itina gösterirseniz, sorun yaşamazsınız.

taştan mistik yüzük yapımı

Geldik şimdi yüzüğe farklı bir hava verip, onu daha da sağlamlaştırmaya.

Bakır teliniz yardımı ile yukarıda ki resimlerde de görüldüğü gibi önce taşı, yüzüğe rast gele bağlayıp sarın. Kalan telinizi de aynı şekilde yüzüğün metal yani parmağınıza geçecek olan kısmına gelişi güzel şekilde dolayın. Bu tamamen ilkel görümlü ve otantik bir takı olacağı için fazla detay ve simetriye özen göstermeyin. Bu neden ile de taşınızı seçerken, sıradan, düzensiz bir yapıda olmasını tercih edin.

Ve işte inanılmaz güzellikle taştan yüzük yapımı projemiz bitiyor. Parmağınızda kocaman bir altın parçası taşıdığınız hissini uyandıran bu özel proje inanılmaz etkileri ile sizler de çok memnun edecek bir projedir.

taştan yüzük yapımı resimli anlatım

Aynı modeli belki zincir uç kolye olarak da yapabilir, daha ufak taşlar ile küpe oluşturabilir, inanılmaz zengin bir takı takımına ulaşabilirsiniz.

taştan yüzük resimli anlatım
Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı