Taş Duvar Desenli Lif Yapımı

Taş Duvar Desenli Lif Modeli
Taş Duvar Desenli Lif Modeli

Üst üste dizilmiş tuğları andıran bir tasarımı olduğu için adına taş duvar desenli lif modeli denilen yeni bir lif yapılışı paylaşacağız. Bu aynı zamanda rengarenk tuğlalarla yapılmış bir kare lif örneğidir. Tamamıyla yıldız lif tekniği ile örülmüştür. Yapımı kolay ve çok kısa sürede bitirebileceğiniz banyo liflerinden biridir.

Taş duvarı oluşturan her bir tuğla tek tek örülmüştür. Yapılışı itibari ile dilimli lif de diyebiliriz. Hepsi örüldükten sonra tekli fıstıklarla birleştirilerek kare lif halini almıştır. Birleştirilirken aynı zamanda dilimlerin kenarları da gidildiğinden aynı zamanda kenar oyası da yapılmıştır. Ardından son olarak köşelerine ya da istenirse kenarlarına resimlerinde görülen püsküller hazırlanıp eklenerek de yapımı tamamlanmıştır.

Taş Duvar Desenli Lif Örneği
Taş Duvar Desenli Lif Örneği

Dilimlerden bazıları farklı genişliklerde örülerek tam bir taş duvar şeklini alması sağlanmıştır. Dilimler daha da genişletilip ya da artırılarak daha büyük lifler de elde edilebilir. Dört farklı renkte lif ipi kullanılarak örülmüştür.

Detaylı yapılışı aşağıdaki videosunda anlatılmıştır. Videoyu izleyip istendiğiniz renklerde ve büyüklüklerde sizler de örebilirsiniz.

Kaynak: https://youtu.be/I2FIgeljTH0 (Pamuk Lifler)

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı