Tahta Mandaldan Gece Lambası Yapımı

tahta mandaldan gece lambası
tahta mandaldan gece lambası

Merhabalar, size mandal hatta tahta mandal desem aklınıza ne gelir? Tabiki çamaşır asmak gelir değil mi? Evet, çamaşır asmak için kullanılan tahta mandalları, çok daha farklı bir faaliyet için nasıl kullanırız burada size bunu anlatacağız. İlk etapta tahta mandal ve gece lambasını aynı cümlede kullanmak bile size acayip gelebilir, fakat sonrasında işte bu! Diyeceksiniz. Bildiğimiz tahta mandallardan harika bir gece lambası yapacağız, o kadar güzel olacak ki tüm arkadaşlarınız bu gece lambasını nereden alabileceklerini size soracaklar. Bu sunumumuz sizlere biraz farklı gelse de eminiz ki çok hoşunuza gidecektir. Dekoratif gece lambası yapımını sizlere ayrıntılı bir şekilde anlatacağız. Evinizde tahta mandalınız bulunmuyorsa dahi bu dekoratif lambayı yatak odanıza ya da dilediğiniz herhangi bir odaya koyabilmek için gidip tahta mandal alarak, lambayı yapmak adına gereken ilk adımı hiç tereddüt etmeden atacaksınız.

Malzemeler : Lambanın büyüklüğüne göre yeteri kadar tahta mandal, Lamba, sarı ışık veya beyaz ışık olabilir ( Sarı daha güzel oluyor ), Yapıştırıcı, Tahta bir platform.

Yapılışı: Malzemesi son derece az olan ve kolayca temin edilebilir olan, gece lambamızın yapılışı da oldukça pratiktir, yani rahatlıkla herkes yapabilir. Öncelikle tahta mandalları yine tahta bir platformun üzerine yapıştırıyorsunuz, yapıştırırken, lambanın estetik görünmesi amacıyla simetriye dikkat etmeliyiz. İlk sıra mandalları dizip yapıştırdıktan sonra diğerlerini resimde görüldüğü gibi üst üste yapıştırmak suretiyle istediğiniz uzunluğa gelinceye kadar devam edin. İç kısmına lambayı konumlandırıp tahta platforma da elektrik düzeneğini bağlıyorsunuz. Bağlarken iş güvenliği kurallarına dikkat edelim. Şimdi yapmanız gereken tek şey lambayı prize takmak. Dekoratif lambanız kullanım için hazır durumda. Dilerseniz istediğiniz herhangi bir renge mandallarınızı kolaylıkla boyayabilirsiniz. Gördüğünüz gibi eviniz için hiç masraf yapmadan, kullanmadığınız eşyaları değerlendirerek şık ve masrafsız dekorasyon ürünleri yapabilirsiniz. Kendin yap veya geri dönüşüm adını verdiğimiz bu hobi işleri sayesinde hem aile bütçesine bir katkınız olacak hem de el becerilerinizi oldukça geliştirmiş olacaksınız. Siz de evinizin daha şık bir hal almasını istiyorsanız kendin yap projelerinden faydalanabilirsiniz.

tahta mandaldan gece lambası
Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı