Tahta Boncuklu İğne Oyası Yapımı

Tahta Boncuklu İğne Oyası Yapımı
Tahta Boncuklu İğne Oyası Yapımı

O kadar fazla oya modeli var ki hangisini sizlerle paylaşsam karar veremiyorum. Bu kez de daha fırından yeni çıkmış tahta boncuklu iğne oyası yapılışını paylaşayım. Ayşenin İğne Oyaları kanalının bu yeni örneğini gerçekten çok beğendim. Kullandığı tahta boncuklar oyaya ayrı bir güzellik katmış.

Yapılışı kolay iğne oyaları kategorisine ekleyebileceğim bu oya, özellikle yeni başlayanlar için de güzel bir kaynaktır. Özellikle tahta boncuklu iğne oyaları oldukça istek olan modellerdendir. Yazma ve tülbent kenarlarınızda deneyebileceğiniz basit ama bir o kadar da şık bir oya örneğidir.

Tahta Boncuklu İğne Oyası
Tahta Boncuklu İğne Oyası

Bir sıra zürafa çekilerek iğne oyasının yapımına başlanmıştır. Bir üst sırada aralar için yine üç zarafa yapılmıştır. Üç zürafadan sonra 1 yuva yapılmış ve üzerine 1 pırpır işlenmiştir. Pırpır üzerine batıp bir önceki sinek kanadına geçiş yapılmıştır. Tahta boncuk iğneyle ipe geçirilmiş ve boşluğa düğümlenerek sabitlenir.

Aşağıdaki yuvaya inilmiş ve bu yuvaya 1 tane daha pırpır yapılmıştır. Pırpırın içine batılmış ve aşağıya sinek kanadı yapılmıştır. Modelin genel gidişatı bu adımların tekrarından oluşmaktadır. Son yapılan sinek kanadı ile ilk yapılan motifin pırpırı birbirine bağlanmak suretiyle tüm kenar tamamlanmalıdır.

Tahta boncuklu iğne oya modeli ile ilgili detaylı anlatıma aşağıdaki videosundan bakabilirsiniz.

Kaynak: https://youtu.be/hgCk3yH1Dvg

Anlatımlı Tahta Boncuklu İğne Oyası Videosu:

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı