Süslü Şık Kot Şort Yapımı

süslü kot şort nasıl yapılır
süslü kot şort nasıl yapılır

Kot geri dönüşüm projelerimize olan yoğun ilgiyi karşılayabilmek adına, kullanıcılarımızın farklı beklentilerine uygun özel projeleri paylaşmaya devam ediyoruz. Bu özel projeler sizlere harika sonuçları da beraberinde getirecektir. Özellikle sürekli giydiğiniz ancak modası geçmiş modeller üzerinde farklı çalışmalar yaparak onları daha şık ve özel bir hale getirebilirsiniz. Sitemizde bu tarz kot süsleme projelerine sıklıkla rastlayacaksınız. Bu şekilde etkili, şık ve modern görünüme sahip inanılmaz kot ürünler de elde edebilirsiniz. Projemiz de benzer şekilde sizlere ilham verecek bir kaynak olacaktır. Değişik süsleme malzemeleri ile hazırlayacağınız bu özel proje, farbela, kurdele, oya ya da fisto gibi artık ürünlerin de değerlendirilmesini sağlayacaktır. Elinizde bu tarz ürünler bulunmuyorsa, kendinizde oyalar yapabilir, farklı ip ve boncukları dizerek daha değişik bir kombin oluşturabilirsiniz.

İşlem için gerekli malzemelerimiz, bir kot şort, makas, tutkal ve süsleme ürünlerinden oluşuyor. Aşağıda resimleri de görebilirsiniz.

süslü kot şort yapımı

Bu işlemde farklı renklerde pullar kullanılacak. Arka cebe uygulayacağımız bu uygulama, kot şortunuza farklı bir hava kazandıracaktır.

süslü kot şort nasıl yapılır

Resimde de görüldüğü gibi kot süsleme işlemi oldukça kolay. Dakikalar içinde sizler de bu işlemi yapabilir, anında giyip sokağa çıkabilirsiniz. Öncelikle kullanılacak malzemeleri alanları belirleyerek kesin. Sonrasında yapıştırıcınızı bu alanlara bolca sürün.

Elbette ki yıkamaya da dayanıklı özel bir yapıştırıcıyı kullanmanızı tavsiye edeceğiz. Bu işlemden çekiniyorsanız kot süsleme işleminde tutkal yerine dikiş de kullanabilirsiniz. Cep üzerine monte edeceğiniz için uygun şekilde, aynı renkli ipler ile gizli olarak dikişle materyalleri sabitleme şansına sahipsiniz.

süslü bir kot şort yapalım

Oldukça şık ve güzel duruyor değil mi? Bu proje sizin için sadece bir ilham kaynağı da olabilir. Dilerseniz danteller, kullanılmayan eski boncuk ve pullar da resimde görüldüğü şekilde kotlarınıza canlılık ve güzellik katabilir.

Bu yılın modası olan pullar gerçekten farklı şekillerde kullanılarak, harika sonuçları almanızı sağlayacak etkileyici ve değişik uygulama ürünleri. Işıltılı kotlar, elbiseler ve penyeler için oldukça idealler. Ayrıca organze kumaşlar, kullanılmayan danteller, eski yemeni oyaları ve diğer ürünleri de bu şekilde değerlendirerek çok şık ve özel ürünlerin elde edilmesi mümkün olacaktır.

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı