Sürpriz Yumurta Böcekleri Yapmak

Sürpriz Yumurta Böcekleri Yapımı
Sürpriz Yumurta Böcekleri Yapımı

Merhabalar sizlere bu güzel konumuzda ise çocuklarınız için sürpriz yumurtadan böcek yapımını göstereceğiz. Çocukların günlük hayatta en çok sevdiği şeylerden olan sürpriz yumurta böceklerini evde kolayca bu projemiz sayesinde sizde yapabileceksiniz.

Çocuklar etrafında çikolata olan içinde oyuncakları çok sevmektedir. Bu çikolatalı yumurtalar pahalı olmadığından aileler genelde çocukları için alırlar. Peki ya ondan geri kalan yumurtanın kutusunu atmak yerine değerlendirip çocuklara özel geri dönüşüm projesi olan bu harika konuda değerlendirmek istemez miydiniz?

Böylece onun içinden çıkacak oyuncakla beraber bir oyuncağınız daha olabilir ve çocuklarınızı yeniden ikinci bir oyuncakla sevindirebilirsiniz. Bu aynı zamanda el becerinizin gelişmesini de sağlasın.

Sürpriz Yumurtadan Böcek için Malzemeleri:

  • Sürpriz yumurtadan çıkacak olan kutu
  • Alüminyum türü folyo (kanat kısımları için)
  • Led ışıkları (ister kullanın, ister kullanmayın)
  • Renkli fosforlu kalem
  • Tüylü teller (anten ve ayak için)

Yapımı basit olan bu çalışmamızda sizi pek de zorlayacak bir şey bulunmuyor. Bir tek led ışığı çalışmamızın içine monte etmek biraz zorlayabilir. Zaten malzemeler kısmında onu zorunlu tutmadık. Led ışığını isteğe bağlı olarak ister kullanabilirsiniz isterseniz de kullanmayabilirsiniz.

Yapımı:

Öncelikle yumurta başına iki adet olacak şekilde alüminyum folyoyu kanata benzeterek kesiniz. Sonrasında ise tüylü telleri yeterli uzunlukta parçalayınız. Yumurtanın başına sekiz adeta olacak şekilde yerleştiriniz. Yumurta kalıplarının üzerine ise onları yapıştırınız.

Tellerin altı adeti ayak kısmı, iki adeti ise anten kısmı olacaktır. Ardından yapıştırıcı kuruduktan sonra ise kalemle göz kısımlarını ve ağız kısımlarını çizmelisiniz. Bu son işlemle sürpriz yumurtadan böcek yapımı tamamlanmış olacaktır.

surpriz-yumurta-bocekleri-yapmak
Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı