Süreyya Çiçeği Lif Modeli Yapımı

Süreyya Çiçeği Lif Modeli
Süreyya Çiçeği Lif Modeli

Tasarımı Süreyya Ertem’e ait olduğu için ismine Süreyya çiçeği lif modeli verilen yeni bir lif modeli anlatımı ile birlikteyiz. Büyük 6 yaprakla ortasına yerleştirilen papatya şeklindeki puf çiçeğin birleşimi ile harika bir model oluşturulmuş. Beyaz ve sarının kombinlendiği bu yeni lif örneği ile göz alıcı bir güzellikte lif ortaya çıkartılmıştır.

Çiçek figürlü lif örneklerinden hoşlananlar bahar çiçeği lif modeli ve yapımını da inceleyebilirler. Süreyya çiçeği lif modeli gibi tek katlı bir tasarıma sahip değildir. İki kattan oluşan güzel lif modellerinden biridir. Bu yeni lif modelinde ayrıca iki lif örüm tekniğinin birlikte kullanıldığını da görmekteyiz. Daha önce paylaşımını yaptığımız basamaklı lif modeli anlatımında olduğu gibi.

Süreyya Çiçeği Lif Örneği
Süreyya Çiçeği Lif Örneği

Tığ İşi Süreyya Çiçeği Lif Modeli Anlatımı

Yuvarlak lif şeklinde sarı renkle başlanmıştır. Yapraklar 4 fıstık olana kadar artırılmıştır. Yaprakların yapımında fıstıklar yıldız tekniği ile örülmüştür. Ardından 3 sıra artırılmadan devam edilmiştir. Ondan sonra eksiltme yapılarak yapraklar bitirilmiştir.

Devamında beyaz renge geçilerek etrafı kutucuk tekniği ile örülen fıstıklarla doldurulmuştur. Yaprak aralarında da sarı renkle geçişler yapılarak güzel bir görünüm elde edilmiştir.

Yuvarlak başlanıp yuvarlak bitirilen Süreyya çiçeği lif modelinde son rötuş olarak ortasına güzel bir puf çiçeği örülerek dikilmiştir.

Kaynak: https://youtu.be/KtxctS4UelY (Ören Hanım)

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı