Ana sayfa Kendin Yap Projeleri Suni Deriden Kalpli Anahtarlık Yapımı

Suni Deriden Kalpli Anahtarlık Yapımı

91
0
PAYLAŞ
Suni Deriden Anahtarlık
Suni Deriden Anahtarlık

Tekrar selamlar değerli hanımlar. Bugünkü kendin yap çalışmamızda ise sizlere son derece özel suni deriden kalp şeklinde anahtarlık yapılışını anlatacağız. Detaylı şekilde anlatılacak olan bu kolay anahtarlık yapımıyla, siz de dilediğiniz şekilde kendi özel anahtarlıklarınızı oluşturabileceksiniz. Hediyelik olarak da sunulabilecek suni deriden kalpli anahtarlık, kesinlikle basit gelecek ve çocukluklarınızla da yapabileceğiniz çalışmanız olacaktır. Yapımı neredeyse 10 dakika kadar kısa bir süre alan bu anahtarlığı bazı turistik ortamlarda yaparak, belli kurallar kapsamında kazanç da elde etmeniz mümkün olacaktır. Resminde malzemeleri görüyorsunuz ancak biz tekrar malzemelerin bilgisini ele alıp sizlere belirtelim.

Suni Deriden Kalpli Anahtarlık Malzemeleri

Deriden Kalpli Anahtarlık

Kalpli anahtarlığın yapımında kullanılacak olan malzemeler arasında; halka, iplik, iğne, tutkal, makas ve suni deri yer alacaktır. Resimde de görüldüğü üzere bu malzemeler son derece basittir. Her yerde kolayca bulabileceğiniz malzemelerimiz tamamsa eğer bir an önce, bu çok kolay gelecek anahtarlığı hemen basitçe yapmaya başlayalım. Kalp şeklinde yapılacak anahtarlık için ilk etapta resimdeki gibi kalpten suni derileri hazırlayacak ve sonrasındaki malzemeleri de hazır ederek ilk işlemlere başlayacağız.

Suni Deriden Kalpli Anahtarlık Yapılışı

suni deriden kalp şeklinde anahtarlık

Suni deriden kalpli anahtarlığın yapımında ilk aşama olarak, kesilmiş olan 3 tane ipimizi uzun olmayacak tarzda ayarlayacağız. Örgü biçiminde bu üç ipi birbirine dolayacağız. İkinci işlem olarak kalp şeklinde olan 2 tane suni derimizi de keserek, arka kısmına tutkal dökerek ipliğin ucunu da üst kısmına koyarak kurumasını bekleyeceğiz. İşlemlerin devamında ise kalp şeklindeki derimizi, kalbin üzerine gelecek şekilde ayarlayıp kapatacağız. İşlemlerin son aşamasında ise resimlerdeki gibi ilerleyecek, kalp şeklindeki anahtarlığın kenarlarını dikkatlice dikmeliyiz. Görüntü açısından sorunsuz bir anahtarlık elde etmek için dikim işleminde dikkat etmek gereklidir. En son olarak bu dikim işlemi de bitince, suni deriden kalpli anahtarlığımız kullanıma hazır hale gelecektir. Son derece basit olarak yapacağınız suni derili kalpli anahtarlığı, dilerseniz yakınlarınıza ya da sevdiklerinize de armağan edebilirsiniz. Kendin yap projelerimizi sizin için her geçen gün daha da zevkli hale getiriyoruz. Sıradaki farklı güzellikteki çalışmada buluşmak üzere iyi günler hanımlar.

Kendin yap kalpli anahtarlık

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here