Süet Ayakkabılara Taş İşçiliği

Ayakkabı süsleme malzemesi
Ayakkabılarda süsleme

Her bayanın tercihi olan süet ayakkabılar kullanışlı ve hoş modellerdir. Her mevsim giyilebilen bu harika ayakkabılara biraz renk ve desen katmaya ne dersiniz. Özellikle yenilikçi ve özel işlemeler ile eski süet ayakkabılarınızı çok daha modern ve şık bir hale getirebilirsiniz.

Bu kendin yap projenizde harika bir yaratım yaparak, süet ayakkabılarınızı çok daha şık bir hale getireceğiz. Kolay uygulayacağınız bu uygulama sayesinde özel ve şık bir ayakkabı sahibi olabilirsiniz.

Taşlı Ayakkabı İçin Gerekli Malzemeler

ayakkabı taş süsleme

Bir çift süet ayakkabı. Eski ya da yeni fark etmez.

Farklı ebatlarda aynalı, normal, siyah ve beyaz boncuklar.

İnce uçlu kalem tutkal

Taşlı Ayakkabı Yapılışı

1. Adım

Ayakkabıyı taşlarla süsleme

Taşlarınızı ve boncuklarınızı cinsine göre işlem yapacağınız alana dizin. Bu şekilde işlem yaparken karmaşa yaşamazsınız. Kalem tutkalın ucunu ayarlayın. Tam taşlarınızın arkasını kadar damlatacak şekilde ayarlayın.

2. Adım

süet ayakkabı taş

Kalem tutkalınızı muhafazasına koyun ve işlem yapmaya başlayın. Göz kararı ile işlem noktalarını belirleyin. Bu işi yapmakta zorlanacağınızı düşünürseniz beyaz bir kalem yardımı ile işaretlemeler yaparak bu alanlar yapıştırıcı sürmeniz yeterli olacaktır.

3. Adım

ayakkabı süs taşları

İki ayakkabıyı da aynı şekilde, simetrik şekilde farklı boncuklar ile rastgele ya da düzenli bir şekilde alacak şekilde boncuklarınız ve taşlarınız ile süslemeye devam ediniz. İki ayakkabıyı da aynı anda paralel şekilde yapmaya devam ederseniz çok daha sağlıklı olacaktır.

4. Adım

ayakkabı süs malzemeleri

İlerleyen aşamalarda modeliniz ortaya çıkmaya başlayacaktır. Özellikle topuk çizgisini baz alırsanız çok daha gösterişli bir görünüm sergilersiniz. Yan alanlara gelindikçe biraz daha seyrek olarak taşları dizmeniz çok daha etkin ve güzel bir görünüm olacaktır.

5. Adım

Ayakkabı nasıl taşla süslenir

Köşe alanları bir üçgen gibi şekilde aldığında seyreltme işlemini yapabilirsiniz. Bu şekilde sanki yoğun alandan daha sakin bir geçiş sağlamış olursunuz.

Ayakkabı süsleme malzemesi

Ve işte harika ışıl ışıl ayakkabılarınız yeni görünüme kavuştular. Özellikle tek renk yapılan bu tüp uygulamalar daha elit bir görünüm sergilemiş olsa da sizler daha farklı ve daha özgün tasarımları renkli taşlar ile yaratabilirsiniz. Bu şekilde elbiseleriniz ile uygun bir çift ayakkabıya da sahip olabilirsiniz.

Resimlerle ayakkabı süsleme
Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı