Su Taşı Modeli Omuz Şalı Yapımı

Su Taşı Modeli Omuz Şalı Yapımı
Su Taşı Modeli Omuz Şalı Yapımı

Gayet şık ve yapımı basit su taşı omuz şalı modeli için anlatımlı bir video paylaşıyorum. Eliniz alıştığında kolayca örebileceğiniz bir şal modelidir. Yapımında batik iplerin kullanıldığı bir tığ çalışmasıdır.

Omuz şalı modeli olarak örülen su taşı modeli uzun şeritler halinde yapılmaktadır. 6 tane üçlü tırabzanın birleşmesi ile oluşmaktadır. Tırabzanları çekerken ilmekleri uzun tutmak su damlası modelinin oluşması açısından önemlidir.

Tığ İşi Su Taşı Omuz Şalı Modeli Yapımı
Tığ İşi Su Taşı Omuz Şalı Modeli Yapımı

Başlangıç aşamasında 6 zincir çekilip ilk zincire batarak oluşturulan halka ile başlanmıştır. Bu her şeridin başlangıcı için geçerlidir. Önceden belirlemiş olduğunuz şal boyuna gelindiğinde ise kesme işlemi uygulanmaktadır. İstenilen uzunluğa gelindikten itibaren eklemek suretiyle omuz şalı genişletilmiştir. Bu genişliğin de ne kadar olacağını belirlemek sizin elinizdedir. Videoda anlatılan örnek su taşı modeli omuz şalının boyutları 40 cm x 160 cm.’dir.

Bu şalı ister batik isterseniz de her şeritte farklı renkte ip kullanarak da yapabilirsiniz. Her iki durumda da güzel sonuçlar alabilirsiniz.

Tığ İşi Su Taşı Omuz Şalı Modeli Yapımı Videosu:

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı