Ana Sayfa Oya Dantel Videoları Su Taşı İğne Oyası Modeli

Su Taşı İğne Oyası Modeli

Su Taşı İğne Oyası Modeli
Su Taşı İğne Oyası Modeli

Sizlere su taşından tığ oyası yapılışını paylaşmıştım. Şimdi de su taşından iğne oyası yapımı paylaşacağım. Ayşe’nin iğne oyaları youtube kanalının bir çalışması olan bu oya örneği tığ da olduğu kadar iğnede de güzel durmaktadır. Yine tığda olduğu gibi iğne oyasında da kolay motif hazırlamanızı sağlar.

Motiflerin yapımında su taşı kullanıldığı için sonradan eklemeli bir iğne oyası modelidir. Motif yapmakta sıkıntı yaşayanlar için ideal bir örnektir. Kolaylıkla iğne oyalarınız için güzel motifler oluşturabilirsiniz.

Su Taşı Motifli İğne Oyası Modeli Yapılışı

Su taşından iğne ve iplik yardımı ile hazırlanan çiçek motiflerinin nasıl yapıldığında tığ oyası örneğinde bahsedilmiştir. Yine aşağıda vereceğim iğne oyasının videolu anlatımından da yapılışını öğrenebilirsiniz.

Su Taşı İğne Oyası Örneği
Su Taşı İğne Oyası Örneği

Su taşılı bu iğne oyasında tığla yapılanına göre inciler, motifleri eklerken değil motifleri yaparken dikilmektedir. İncili bir şekilde hazırlanan su taşından çiçekler 3 adet sinek kanadından oluşan yaprakların ortalarına eklenmektedir.

Anlatımlı Şu Taşı İğne Oyası Örneği Videosu

Yukarıda yapılışı ile ilgili püf noktalarını paylaştığım su taşından iğne oyası modelinin anlatımlı videosu da aşağıda paylaştığım gibidir. Bu ve bunun gibi yeni iğne oyası örnekleri buldukça sizlerin yararlanması için paylaşımlarıma devam edeceğim.

Kaynak: https://youtu.be/ZinVHguqOHE (Ayşenin İğne Oyaları)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here