Su Şişesinden Avize Yapımı

dekoratif avize
dekoratif avize

Evlerimize çoğu zaman yüksek paralar harcayarak güzel ışıklar güzel avizeler almaktayız. Peki hiç kendi avizemi kendim yapabilir miyim diye düşünmüş müydünüz? İşte sizlere bu projemizde biraz değişik ama sonucu güzel olacak bir çalışma.

Su şişesinden avize yapımı kulağa ilk başta biraz farklı gelse de biz bu çalışmayı denedik ve sonuçta güzel bir avize elde ettik diyebilirim. Aslında bakılırsa içmiş olduğumuz suların şişlerini çöpe atmak yerine elbette farklı şeyler içinde kullanabiliriz.

Bu projede su şişesinin ne kadar güzel bir avizeye dönüşebildiğini fark edeceksiniz. Eve içme suyu için alınan beş litrelik su şişesini projemizde kullanarak dekoratif avize oluşturacaksınız. Geri dönüşümle ilgili bu özel kendin yap projesinde boş bir beş litrelik su şişesini değerlendirmiş olacağız. Buna birde plastik kaşıklar ekleyeceğiz ve su şişesi birden dekoratif bir havaya bürünecek ve avize olacaktır.

Malzemeler:

  • Lamba (resimde görüldüğü türde kullanabilirsiniz)
  • 5 litrelik su şişesi
  • Yapıştırıcı
  • Plastik kaşıklar (Kaşıkların sadece baş kısımları kullanılacaktır)
  • Maket bıçağı

Yapılışı:

Öncelikle su şişesini ele alıp alt tarafını güzelce maket bıçağını kullanarak kesmeliyiz. Ardından plastik kaşıklarımızın baş kısımlarını keserek resimlerdeki şekilde şu şişesine yapıştırmalıyız. Yapıştırdığımız kaşıklar resimlerdeki gibi bir görünüm almalıdır.

Sıra geldi resimdeki gibi lambayı bu avize içerisine takmaya. Elimizdeki lambayı da alıp pet şişenin içerisinden geçirmeliyiz ve fiş tarafını da takarak bu güzel çalışmayı da tamamlamış olacağız.

su-sisesinden-avize-yapimi (1)
su-sisesinden-avize-yapimi (2)
su-sisesinden-avize-yapimi (3)
su-sisesinden-avize-yapimi (4)
su-sisesinden-avize-yapimi (5)
su-sisesinden-avize-yapimi (6)
Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı