Su Damlası Gelin Yeleği Yapımı

Su Damlası Gelin Yeleği Yapımı
Su Damlası Gelin Yeleği Yapımı

Şişle yapılan oldukça zarif bir motifi olan su damlası örgü modeli gelin yeleği yapımı ile ilgili bir video paylaşacağım. Bu videoyu izleyerek bu yeleğin nasıl yapıldığını kolaylıkla öğrenmiş olacaksınız. Hemen ardından da kendiniz örmeye başlayacaksınız. Hem gelininiz için hem de evlilik hazırlığında bulunan kızınıza çeyizlik amaçlı örebilirsiniz.

Su damlası gelin yeleği örgü modeli yapımında 3 numara şiş ve Angora ip kullanılmıştır. Videoda yapımı anlatılan yelek tam bir çeyizlik yelek modeli olduğundan boyutları da buna uygun olarak düşünülmüş. 38-40 beden arasındaki genç kızlarınız için uygun bir yelek modelidir. İlmek sayıları önler için 86, arkası için 130 ilmektir. İstediğiniz bedene göre ilmek sayısını artırıp çoğaltabilirsiniz.

Gelin Yeleği Yapımı
Gelin Yeleği Yapımı

Su damlası örgü modeli hem arka hem de ön yüzde kurulan bir modeldir. Gelin yeleği, bu modelin kullanımı ile birlikte önlerde 2, arkada 1 olmak üzere toplamda 3 parça olarak örülmektedir. Yapılış videosunda yalnızca su damlası örgü örneğinin anlatımını bulacaksınız. Zaten bu gelin yeleği yapımının çok bir zorluğu bulunmuyor. Tek bir model ile kenar haroşalarını da istediğiniz şekilde ördükten sonra işin altından kolaylıkla kalkabileceğinizi düşünüyorum. Modelin detaylı anlatımı için aşağıda paylaştığım videosunu izlemenizi öneriyorum.

Su Damlası Modeli Gelin Yeleği Yapım Videosu:

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı