Örgü Videoları

Su Dalgası Örgü Modeli Yapımı

Su Dalgası Örgü Modeli
Su Dalgası Örgü Modeli

Bugün yine yapılışı kolay olan örgü modellerinden birini araştırıp sizin için yapmak istedim. Su dalgası örgü örneği evinizde yapabileceğiniz gayet kolay bir örnek olacaktır. Bu örgü modeliyle bebekleriniz için çok kullanışlı bebek battaniyesi örgüleri yapabilirsiniz. Su dalgası örgü türüyle aslında pek çok çeşitte örgü modelleri yapmanız da mümkün olacaktır. Örneğin; kış aylarında bebeğinizin kullanabileceği çok şık ve şirin bir örgü yelek modeli yapabilirsiniz. Bunun dışında yine iki renkten oluşan farklı bir örgü bebek battaniyesi modelini de kolaylıkla örebilirsiniz. Örgü örnekleri arasında en pratik yapılabilen ve çok çabuk öğrenilebilen bu örgü türüyle, siz de istediğiniz çeşitte örgüler oluşturabilirsiniz.

Su Dalgası Örgü Modeli

Su dalgası örgü örneğini sizlere video anlatımlı olarak sundum. Siz de video anlatımlı su dalgası örgüsünü izleyerek, pratik şekilde şahane örgüler oluşturabilirsiniz. İsminden de anlaşıldığı gibi dalga dalga şekli olan su dalgası örgüsü, bütün hanımların hoşuna gidecek türde bir örgüdür. Hırkalarda kıyafetlerde kullanılabilecek su dalgası örgüsünün yapımına geçtiğimizde, zevkli bir örnek olduğunu keşfedeceksiniz. İlk sıradan örmeye başlayalım. Videoda gördüğünüz gibi örnek dalga şeklinde ilerleyecektir. Burada önemli kısım ise ördüğümüz ilmeklerin üzerinde dalga oluşturmak gerekmektedir. İlk ilmeğimizi örmeden alıp ikinci ilmeğimizi de aldıktan sonra örülmüş ilmeği görmüş olacağız. Devamında ise dalga olan ilmeğin üstünden atlatıp örgüye devam ediyoruz.

Bir nevi üstünden atlatma mantığı kullanılarak örgüye devam edilecektir. Sonrasında ise boş alıp örüyoruz. Örmeye bu şekilde devam ettiğimizde ise o sırayı sonuna kadar tamamlıyoruz. Dikkat etmemiz gereken kural ise bu atlatmaların üst üste gelmeyecek şekilde olmasıdır. Başkada bir kuralı bulunmamaktadır. Arka sıraya geçince ise yapılması gereken ise önden alarak, devam ediyoruz. Yani arka kısımda başka hiçbir işlem yapmadan örgüyü örmeye devam ediyoruz. Tekrar öne geldiğimizde, ikinci ilmeğimizi ördüğümüzü görmüş olacağız. Dolayısıyla yine ilk ilmeği örmeden alıp örgüye devam ediyoruz. İkinci ilmeği de örmüyoruz ve üstünden atlatma mantığını kullanıyoruz. O sırayı o şekilde devam ettiriyoruz. Devamında video anlatımdan ilerleyebilirsiniz. Oldukça açıklayıcı şekilde videoda bu güzel su dalgası örneğinin yapımı sizlere anlatılmıştır.

video link:

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı