Stresi Üzerinizden Atan Besinler

stres atan besinler
stres atan besinler

İnsanların hayatlarını kimi zaman zorlaştırabilen rahatlamaktan çok uzak kalmalarına neden olan stres için artık basit çözümlerde mümkün. Stresli bir hayat geçiren herkes için iyi gelecek bazı besinlerden söz etmek kesinlikle faydalı gelecektir. Oldukça basit bir yöntem sayesinde artık yiyeceklerin bazılarıyla stressiz bir hayat sürebilirsiniz. Stresi üzerinizden atmanızı sağlayacak besinlerden ilki zencefil.

Zencefil kesinlikle büyük ölçüde başta oluşan ağrılara iyi geldiğinden ve içindeki doğal bileşenlerden ötürü günlük stres konusunda sizi stresten uzak tutmaya yarayan önemli besin maddelerinin başında gelmektedir. Araştırmalara bakıldığı zaman da zencefilin stresi büyük ölçüde yok ettiği hatta azalttığı görülmüştür. Aynı şekilde yiyeceğiniz kimi zaman o atıştırmalık olarak karşımıza çıkan bazı besinlerde yine sizin için stresi uzaklaştırıcı etki gösterecektir. Meyvelerden is avakado meyvesi de iyi bir stres gidericidir demekte fayda olacaktır.

Brokoli de aynı şekilde insanın üzerinde baskı kuran stres hallerinden kurtarmada büyük bir etkiye sahiptir. Brokoli de yer alan B vitamini sayesinde kendinize keyifle hazırlayacağınız bir salatayla stresten uzaklaşmış olacaksınız. Sebzeler arasında oldukça yararlı ıspanak da stresin azaltıcı unsurlarından biridir. Yani özellikle yumurtalı bir yemekte kullanılacak ıspanak bütün stresinizi alıp götürecektir.

Stresi azaltan besinlerden bir diğeri ise bademdir. İşteyken ya da evde bazen cebinizde bulunabilecek çok az miktarda badem, kesinlikle stresten kurtaracak çözümlerin başında gelmektedir. Balık türlerinden ise ton balığı da stresi yok besinler arasında yer almaktadır.

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı