Spor Ata Efe Damat Yeleği Yapımı

Spor Ata Efe Damat Yeleği Yapımı
Spor Ata Efe Damat Yeleği Yapımı

Önleri üçgen, cep kapağı süslemeli ve haroşa ile örülen spor ata efe damat yeleği yapımı bu videoda anlatılmıştır. Oldukça revaçta olan bu örgü yelek modelini sizler de yapmak istiyorsanız aşağıda yayınlayacağım videosunu mutlaka izleyiniz.

Bu yeni yelek modeli Nako Vizon ipi ile 3,5 numara şiş kullanılarak örülmüştür.

İlk olarak üçgen biçimli olan önlerin örülmesi ile ata efe damat modeli yeleğin yapımına başlanmıştır. Ön için iki ayrı üçgen parça örülmüştür. Haroşa ile hem ön hem de arka yüzünde tek taraflı artırma yaparak işe 3 ilmekle başlanmıştır. Ön parçaların kol ve yaka kısımlarına gelindiğinde ise sadece arka yüzde eksiltmeler uygulanmıştır.

Ata Efe Damat Yeleği
Ata Efe Damat Yeleği

Ata efe yelek modelinin arkası da ayrı bir parça olarak örülmüş ve yine 3 ilmekle başlanmıştır. Tek tarafta artırma bu kısım için de geçerlidir. Başlangıçta iki üçgen parça olarak örülmüş sonra birleştirilerek koltuk kısmına kadar eksiltme-artırma yapmadan örülmüştür. Koltuk kısımlarına gelindiğinde aynı önlerde olduğu gibi eksiltme yapılmıştır.

Ön ve arka kısımları oluşturacak örgü parçaları tamamlandıktan sonra önde yer alacak cep kapağı süslemesine geçilmiştir. Yine 3 ilmekle başlanmış ve tek taraflı artırma yapılarak örülmüştür. Ardından her iki ön parçaya birer tane olacak şekilde örülen cep kapakları dikilmişlerdir. Süs olarak da uç kısımlarına birer düğme eklenmiştir.

Arka kısmının altına da süs amaçlı bir süsleme yapılmış ve tüm parçalar birbirlerine dikilerek spor ata efe yelek tamamlanmıştır.

İlginizi çekeceğini düşündüğüm simli tığ işi yelek yapımı ile ilgili konuyu da incelemenizi öneririm.

Kaynak: https://youtu.be/TPdbhLA_lXo

Cep Kapağı Süslemeli Ata Efe Damat Yeleği Yapılış Videosu:

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı