Spiral Şeklinde El Örgüsü Kırlent Yapımı

Örgü modelleri
el örgüsü

Farklı bir gelişimi olan el işleri yüzyıllardan bugüne uzanan harika miraslardır. Özellikle el örgüsü farklı materyaller ile yapılmış harika ve inanılmaz ürünlerdir. Tığ, şiş ve değişik malzemeler kullanılarak yapılan bu özel modeller, kıyafet ve aksesuarlara kadar en farklı alanlarda kullanılırlar. Bu özel el emeği ürünleri sizlerde basit şekillerde uygulayabilirsiniz.

Örgü modelleri paylaşımı yaptığımız bu kategorimizde bu yazımızda hoş bir kırlent yapacağız. Özellikle renkli olarak düzenleyeceğimiz bu modelimizi sizler iki renk olarak da yapabilirsiniz.

Bir tığ ve uygun renklerde ipler ile başlayacağınız modelimizin anlatımını da sizlere detaylı şekilde resimli anlatım olarak vereceğiz. Bu şekilde sizler de etkin ve çok özel bir yaratım gerçekleştirmiş olacaksınız.

Örgü modelleri

Öncelikle resimli anlatım da görüldüğü gibi 5-6 zincir örüp bir yuvarlak elde edin. Kaç renk yapacaksanız her bir renk için 3 adet dolgu yapıp bırakın. Daha sonra sırası geldikçe bu şekilde üzerlerine devam edeceksiniz.

Yapım aşamasında biraz zorlanacağınızı sanıyorsanız aldanıyorsunuz. Her bir dolgunun üzerine 2 adet dolgu yapılıp 3 kerede çekeceksiniz. Bu şekilde motif genişlemeye başlayacaktır. Bir tek, bir çift şekilde devam ederek istediğiniz boyuta gelene kadar el örgü ile devam edebilirsiniz.

resimli anlatım

İstenilen büyüklüğe geldiğinde sık iğneye gelerek başlangıç yerine kadar devam ediyorsunuz. Resimli anlatım da görüldüğü şekilde isterseniz bunu daha fazla da büyütebilirsiniz.

el örgü

Bitim aşamasına gelindiğinde arkası için bir file örebilirsiniz. İki yüzü birleştirdikten sonra ise kenarlara istediğiniz bir renkten oya yapmanız yeterli olacaktır. Bu şekilde harika bir el örgü kırlent yapmış olacaksınız. Bu hoş ve renkli kırlent çocuk oralarınızda ya da oturma odalarınızda harika bir köşe başını kapacaktır.

el örgü

Bu sevimli kırlenti sizlerde resimli anlatımlarımıza bakara hemen yapabilirsiniz. Harika ve en güzel el örgü modelleri için bizi takip etmeye, ya da kendi güzel modellerinizi bizler ile paylaşmaya başlayabilirsiniz.

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı