Sonsuzluk Modeli Lif Yapımı

Sonsuzluk Modeli Lif Yapımı
Sonsuzluk Modeli Lif Yapımı

Bu kez de sizlere farklı bir lif modeli ile ilgili bir video paylaşacağım. Sonsuzluk lif modeli adı verilen bu modelin yapımını en ince ayrıntısına kadar öğrenmiş olacaksınız. İki renk olarak örülen ve yapımı basit lif modelini farklı renkte iplerle bu videodaki gibi örerek güzel sonuçlar alacaksınız.

İlk başta biraz zorlanabileceğiniz ama uğraştıkça aslında kolay olduğunu anlayacağınız sonsuzluk lif modeli 6 fıstık üzerine kurulmuştur. Altı fıstık üzerine yıldız tekniği uygulanarak fıstıklarla doldurulmuştur. İlk etapta göbek kısmından başlanmıştır ve devamında diğer sıralar örülmüştür. Sonsuzluk lifi tamamlandığında sarmal bir model oluşacaktır. Bu sarmalın her iki tarafında iki ayrı göbek bulunacaktır. Eğer başlangıç fıstıklarını tek sayıda başlarsanız göbekler aynı renklerde olacaktır. Çift sayıda başlarsanız ise göbeklerde farklı renkli iplerle örmüş olacaksınız.

Sonsuzluk Modeli Lif Modeli
Sonsuzluk Modeli Lif Modeli

Sonsuzluk modeli lif yapımının belirli aşamalarında artırma işlemi uygulanmıştır. İlk göbek ve etrafını çevreleyecek sıralar oluşturulduktan sonra ip kopartılıp diğer göbeğin örülmesine geçilmiştir. Diğer göbek etrafını saracak olan sıralar da ilkinde olduğu gibi örülmektedir. Kimi sırada çift batarak artırma yapma, kimi sırada her birine çift artırma gibi aynı tekniklerle ilerleyerek lifin ikinci göbeği de tamamlanacaktır. Son olarak sonsuzluk lif modelinin kenar kısmına bordür oluşturulmuştur. İster zincirlerle köprü oluşturarak yapın isterseniz de örümcek çekip fıstıklarla ilerleyip tepelerine kirpik yapın.

Lif yapımının detaylı anlatımı için de aşağıdaki yapılış videosunu izlemeyi unutmayın.

Tığ İşi Sonsuzluk Lif Modeli Yapım Videosu:

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı