Son Zamanların En Müthiş Tığ Oyası Modeli

Son Zamanların En Müthiş Tığ Oyası Modeli
Son Zamanların En Müthiş Tığ Oyası Modeli

Üç farklı renkle çalışılan tığcıların oldukça beğeneceği yeni bir yazma kenarı oya modelinin yapım aşamalarından bahsedeceğiz. İki sıradan oluşan bu yeni tığ oyası örneği ile yazmalarınız adeta çiçekler açacak. Diğer tığ oyalarına nazaran farklı bir işleyişe ve ilerleyişi sahip bu oya modeli oldukça beğeni kazanacak.

İki sıranın ilk sırası olan yeşil iple ilerleyen kısmı oldukça farklı bir motif ile çalışılmış. Aynı motif oyanın ikinci sırasında iki ayrı renkte bu iki aynı yeşil motifin arasına yerleştirilerek çok simetrik bir oya modeli ortaya çıkarılmış. Bu müthiş oya örneği 22,5 numara tığ ile yapılmış.

Son Zamanların En Müthiş Tığ Oyası Örneği
Son Zamanların En Müthiş Tığ Oyası Örneği

En Müthiş Tığ Oyası Örneği Nasıl Yapılmış?

Yazmanın tığlaması 2 zincirle yapılmış. Ardından yeşil iple ilk sıranın yapımına geçilmiş. İlk sıranın ve tabi ki de ikinci sıranın ana motifine aynı tığ batısına yapılan 4 adet tırabzanla başlanmıştır. Ardından üzerine 4 zincirli bir yuva oluşturularak içine de bu sefer tepesine 4 zincirli tomurcuk işlenen yine 4 adet tırabzan çalışılmıştır. Son çekilen tırabzana sık iğne yapılarak da aşağıya inilmiştir.

Bu iki motif arasına da örümcekle başlanıp örümcekle bitirilen aynı tığ batısına iki tırabzan, 4 zincir, iki tırabzanla bir motif çalışılmıştır. İkinci sırada ise farklı renkli ipe geçilerek bu 4 zincirli yuvalara ilk sıradaki ana motifin aynısı yapılmıştır. Yeni yazma oyasının detaylı anlatımı aşağıdaki videoda izlenebilir.

Kaynak: https://youtu.be/nkjwQiGohe4 (oya.sandigim)

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı