Ana Sayfa Kendin Yap Projeleri Son Moda Püsküllü Şal Yapımı

Son Moda Püsküllü Şal Yapımı

son moda püsküllü şal
son moda püsküllü şal

Kılık kıyafetimize ciddi anlamda özen ve itina gösteririz. Elbette temiz olduğu kadar, şık ve modern ürünleri de kullanmak isteriz. Bu sebepler farklı ürünleri almak yerine kendiniz ufak değişimler yaratarak, modern ya da farklı ürünleri hazırlayabilirsiniz. Sitemizde de pek çok farklı projede bu tarz özel işlemleri sizler de bulabilirsiniz. Yenilikçi ve yaratıcı fikirlerden oluşan kendin yap projeleri, harika sonuçları en özel biçimde almanızı sağlayacaktır. Şimdi de sizler ile son dönemde sıklıkla karşımıza çıkan püsküllü şal modelini nasıl yapabileceğinizi paylaşmak istiyoruz. Bu model şık görünümü ile de sizleri farklı ve havalı bir şekle sokabilecektir.

İşlem için fazla bir bilginizin olması gerekmiyor. Bir şal ve ipler ile yapabileceğimiz, oldukça kolay bir proje.

püsküllü şal yapımı

Renk uyumu tamamen zıt olacak şekilde, sizler de bu farklı renkli ürünleri elde edebilirsiniz. İşlem için kullanacağınız ürün, triko şeklinde bir atkı olabilir. Öncelikle işlem için atkınızın uç kısımlarından resimde görüldüğü gibi minik delikler açmanız gerekiyor. Bu alana kalın yün ipinizden yapacağınız püskülleri uygulayacaksınız.

son moda püsküllü şal yapımı

Resimde püskülün ne şekilde yapılacağı, resimlerde de açık şekilde anlatılıyor. Bu işlemde, kestiğiniz ipi ortadan ikiye katlayın. Şalınızın alt kısmından, üst kısma doğru büküm noktasından deliğin içinden çıkartın. Alta kalan ipleri yuvarlak kısımdan yukarı doğru geçirerek, düğümü sıkılaştırın. Bu şekilde sizler de püsküllü şal modelinizi bu şekilde düzenleyerek, sonlandırabilirsiniz.

son moda püsküllü şal

Son dönemde oldukça moda olan bu modeller, sizlerin de çok farklı ve güzel hissetmeniz için harika bir seçenek olacaktır. Özel renkler ile daha da çekici bir şekilde yapabileceğiniz püsküllü şal modelinizi farklı şekillerde de yapabilmeniz mümkün. Üzerine boncuk ya da daha farklı materyaller kullanabilirsiniz.

son moda püsküllü şal nasıl yapılır

Bu aşamada kullanılan ipin de atmayan türden olması önemlidir. Bunun için değişik şekillerde üretilmiş özel ipler kullanabilirsiniz. Farklı seçenekleri yaratmak bundan sonra ki aşamada sizlere kalıyor. En özel sonuçları alacağınız bu şık ve aynı şekilde kolay olarak yapılan model, en özel sonuçları almanızı sağlayacak cinsten. Sizler de en etkileyici şallar kendiniz ve sevdikleriniz için hemen yapabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here