Ana Sayfa Moda Son Moda Pixie Saç Modeli

Son Moda Pixie Saç Modeli

pixie sac modeli
pixie sac modeli

Pixie saçlar genel tanım itibariyle kısa kesilmiş olan saçlara verilen isimdir. Son zamanlarda özellikle Hollywood ünlülerinin bu saç modelini kullanmasıyla birlikte moda olan bu saçlar, bir çok kadın tarafından kullanılmaya başlandı. Kadının asi ruhu ve özgürlüğünü ön plana çıkaran bu saçlar, iş hayatında ve toplumsal hayatta bireyselleşen kadının tarifi oldular. Erkek saç modeli olarak tanımlanan bu saçlarla kadınlar erkeklerden bir farkımız yok, yaşamın her yerinde biz de etkiniz diyorlar. Bu saçlar alternatif ve farklı olmaktan korkmayan tüm kadınları son dönemlerde kucaklamaktadır.  Kadın erkek eşitliğine vurgu yapılan zamanların ürünü olan bu saçlar, kendini keşfetme yolunda kadınların her dönem tercihi olacak gibi görünüyor.

Pixie saç modelleri birçok kadına yakışabilirken, bu saç modelini seçmek bir kadın için ciddi bir cesaret gerektiriyor. Pixie saçları kestirmenin zorluğunu bilen uzmanlarda bu saçların yakışabileceği tipteki kadınları belirlemede ince detaylar kullanıyorlar. Eğer uzun bir yüze sahipseniz, Pixie saç modelleri size göre modeller değiller. Bunun için geliştirilen ölçü yardımıyla Pixie saçların size yakışıp yakışmayacağını kolayca anlayabilirsiniz. Bir kalemi çenenizin altına yerleştirdikten sonra elinize alacağınız bir cetvelle bu ölçümü rahatça yapabilirsiniz. Kulağınızın altından itibaren kaleme kadar olan mesafe 5,715 cm de daha uzunda kısa saç kesimlerinden uzak durmanız sizin için daha faydalı olacaktır.

Kadınlar her daim kendilerine yakışanı daha iyi tespit edebilirler. Ancak Pixie saçlara dair söylenenlere kulak asmanız, saçlarınızı kestirdikten sonra pişmanlık yaşamanızdan daha iyidir. Yüzü toplu olanların bu saçı tercih etmeleri uygun değilken, uzun boylularında bu saçtan kaçınması önerilmektedir. Kısacası Pixie saçlar, minyon ve kısa boylu kadınlar, zayıflar ve çene yapısı kısa olanlar için uygun olduğu söylenmektedir. Size yakışır mı yakışmaz mı bilinmez ama Pixie saçlar rahat kullanımlarıyla moda olmayı her dönem sürdürecek gibi gözüküyorlar.

son moda pixie saç

pixie modelleri

pixie sac modeli

son moda pixie

son moda pixie saç kesimi

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here