Somundan Rütbe İşaretli Bileklik Yapımı

somun ile bileklik yapımı
somun ile bileklik yapımı

Hiç tahmin etmediğiniz malzemelerden yine hiç tahmin edemeyeceğiniz kadar güzel kendin yap takı projeleri üretebilirsiniz. Hem de dışarı da satılan bir ton para ödeyeceğiniz takılardan daha da ucuza mal edebilirsiniz. Böylelikle cebinizden fazla masraf yapmadan kendi beğeneceğiniz bir model oluşturup kendi bilekliğinizi kendiniz oluşturabilirsiniz. Evinizde boş zamanlarınızı değerlendirmek için de hoş bir meşgale olacak bu sizin için. Gelelim seçtiğimiz modele. Altın rengindeki somunları kullanarak rütbe işaretli bileklik yapımını anlatmaya çalışacağım sizlere.

Oldukça kolay malzemelerden oluşacak kendin yap bileklikliğimiz. Altın rengindeki küçük somunlar, deri ip (yün ipte kullanabilirsiniz ama ben deriyi seçtim.), kanca ve kopça. Somunlarımızı internetten ya da yapı marketlerden temin edebilirsiniz. Takı için ip teminini ise Hobium.com’un takı ipleri sayfasından sağlayabilirsiniz. Tam adresi : https://www.hobium.com/taki-2/taki-ipleri-1 Aynı şekilde kanca ve kopçanızı da Hobium’dan alabilirsiniz. Adresi tam olarak bu : https://www.hobium.com/taki-2/boncuklar-1/klipsler

Rütbe işaretli bileklik yapımında resimlerden de anlaşılacağı gibi Fransız örgü biçimini seçtim. Bu örgüde ilmeklerimizin daha sıkı olması için de ipimi bir çekmeceye sıkıştırmayı düşündüm. Siz başka alternatifler üretebilirsiniz. Bileklik uzunluğunu kendi bileğinizin kalınlığına göre belirlemelisiniz. Somunları yine bu bilek kalınlığınızı dikkate alarak örme aşamasında bilekliğin orta kısmına gelecek şekilde resimdeki gibi eklemelisiniz. Sonunda da kanca ve klipsimizi ekleyerek harika bir bileklik elde edeceğiz. İsterseniz bu bilekliği kendiniz için yapın, isterseniz kızınız için yapın ya da bunu bir sevdiğinize armağan etmek için de düşünebilirsiniz.

somundan rütbe şeklinde bileklik
rütbe şeklinde bileklik
rütbe şeklinde bileklik yapımı
somundan bileklik yapımı
Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı