Somundan Örgü Bileklik Yapımı

somundan-orgu-bileklik-yapimi (1)

Bahar sonrası yaza girdiğimiz şu günler sonrasında kollara güzel şekilli bileklikler iyi bir aksesuar olacaktır. Fakat somundan bileklik yapmadan önce kesinlikle renkleri ve aksesuarlarını da belirlemek gereklidir.

Bu çalışmadaki pastel renklerden yapılacak bileklikleri daha kolay yapabilmek için uygun araç gereci bulmak da önemli olacaktır. Makrome ipler ve aksesuarları alıp hırdavatçılardan da somun alarak bu çalışmaya hazırlanmanız gerekecektir.

Bahar temalı olan pastel renklerdeki bilekliklerin de yapılışlarını detaylıca bu çalışmamızda görebilirsiniz. Bu çalışmaya ait resimlerden de hareketle sizde somun bileklik ve altılı örgü bilekliğin nasıl yapıldığını rahatça görebilirsiniz. Somundan örgü bileklik ve yanında yapabileceğiniz benzeri altılı görgülü bileklik yapımı için bir de makrome örgü bileklik yapımı için malzemeleri kullanarak üç bilekliği de rahatça yapabilirsiniz.

Somundan örgü bilekliğin yanına yapılacak diğer iki bileklik türü de tamamlayıcı olmuş olacaktır. Herkese yakışacak bu şık tasarımlarla size yaza girilen bu güzel günlerde oldukça şık görünecek ve arkadaşlarınız tarafından da oldukça harika beğeniler alacaksınız. Bu şık tasarımlar aynı zamanda bazı elbiselerinizin de kombinlerini tamamlamaya yardımcı olacak türde çalışmalardır.

Somun Bileklik Yapımı İçin Malzemeler:

  • Deri kayış
  • 15 tane somun
  • Klips

Altılı Örgü Bileklik Yapımı İçin Malzemeler:

  • Geniş ağızlı klipsler (tür olarak timsah türleri)
  • Üç farklı renkte

Makrome Örgü Bileklik Yapımı İçin Malzemeler:

  • Gümüş rengi yuvarlak türde aksesuarlar
  • Klips
  • Makrome ip

Bir önceki yazımız olan Deniz Kabuklarıyla Işıltılı Toka Yapımı başlıklı makalemizde deniz kabuklarından ışıltılı tokalar, ışıltılı tokalar ve tel tokalar hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevgi

25 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım. Benim hakkımda daha detaylı bilgi için Ben Kimim sayfama bir göz atabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir