Sola Eğimli Çapraz Ters Örgü Tepe Sırtı Örneği

Sola eğimli çapraz tepe sırtı örgü arka yüz
Sola eğimli çapraz tepe sırtı örgü arka yüz

Sizler için battaniye, lif ve yastık kılıflarına oldukça yakışacağını düşündüğüm sola eğimli çapraz ters örgü tepe sırtı örgü modelini paylaşmak istedim. Yapımı oldukça basit diyebilirim. Yazılı ve videolu anlatımını sunacağım bu örgü örneği ile çok güzel örgü işleri çıkaracağınıza eminim.

Kullanılan malzemeler yine aynı. Bir örgü ipliği ve şiş. İplik olarak Vanna White markası tercih edilmiş. Şiş olarak da diğerlerine nazaran çok farklı gelecek bir marka ve model olan Addi Lace değiştirilebilir şiş takımı kullanılmış. Bu şiş takımını incelemenizi ve kullanmanızı öneririm. Addi Click ara bağlantı kablosu sayesinde istediğiniz numarada şişleri birbirlerine bağlama imkanına sahip olursunuz. Dileyenler Hobium mağazasından temin edebilirler.

Sola eğimli köşegen tepe sırtı örgü örneğini yaparken toplamda 4 sıra örgü öreceğiz. Zorluk derecesi yukarıda bahsettiğim gibi oldukça basittir. Başlangıcı yine diğer örgülerde olduğu gibi haroşa örerek yapıyoruz. Bunu 4 +2 katları olacak şekilde planladığınız model genişliğinde kurgulamalısınız. Şimdi sıraların tek tek anlatımına geçelim.

Sola eğimli çapraz tepe sırtı örgü ön yüz
Sola eğimli çapraz tepe sırtı örgü ön yüz

Sıra 1 (Ön Yüz): Son ilmeğe kadar; 1 ilmek ters, sonraki 3 ilmek düz örüyoruz. Son ilmeği köşegen örüyoruz.

Sıra 2: İlk ilmeği ters ördükten sonra son 3 ilmeğe kadar 1 düz, 3 ters örüyoruz ve tekrarlıyoruz. Sondaki 3 ilmeği sırası ile 1 düz, 1 ters ve köşegen örüyoruz.

Sıra 3: İki ilmek düz örerek başlıyoruz. Yine son 3 ilmeğe gelene kadar tekrar ederek bu sefer ikinci sıranın tersi olacak şekilde 1 ters, 3 düz örüyoruz. Son ilmekleri 1 ters, 1 düz ve son ilmeği de köşegen örerek sırayı tamamlıyoruz.

Sıra 4: Bu sırada son ilmeğe kadar sırası ile 1 düz, 3 ters örüp bu işlemleri tekrarlıyoruz. Son ilmeği de köşegen örerek tepe sırtı örgü modelini tamamlamış oluyoruz.

İstediğiniz uzunluğa gelene kadar 1-4 sıralarını tekrarlamanız gerekmektedir.

Video:

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı