Ana sayfa Kendin Yap Projeleri Soda Şişesinden Çiçek Vazosu Yapımı

Soda Şişesinden Çiçek Vazosu Yapımı

10
0
PAYLAŞ
Soda Şişesinden Vazo Yapılışı
Soda Şişesinden Vazo Yapılışı

Selamlar; bu çalışmamızda ise sizlere son dere dekoratif bir çiçek vazosu yapımından söz etmek istedim. Hepimiz soda içiyoruzdur. Soda şişesinden çiçek vazosu yapmak, kesinlikle dekoratif bir fikir gibi duruyor. Kolay gelecek olan bu kendin yap çalışmasını seveceğinizi umuyorum. Soda şişesini vazoya çevirmek için gerekli olan araç gereci hemen sayalım. Kağıt bant, falçata, cetvel ve kalem. Bu malzemeleri bir araya getirdikten sonra kaç tane şişe kullanacaksak, o kadar soda şişesinin bütün etiketlerini söküyoruz. Bunun için sıcak su kullanabilirsiniz. Malzemeler arasında bir de altın yaldız renginde spreyimiz olacaktır. Onun neye benzediğini görmek için ise resim ikiye bakabilirsiniz.

Yapım aşamasına geçtiğimizde ise hemen resim üçteki gibi cetvel yardımıyla iki santim olarak bandın ortasını 1 santim olarak işaretleyiniz. Bandın 1 santim olan kısmını resim dörtteki gibi şişenin en alt kısmına yapıştırınız. Daha sonra ise keseceğiniz farklı kağıt bantları resim beşteki gibi şişeye süsleme amaçlı yapıştırınız. Resim beştekinin dışına çıkabilirsiniz. Fakat örnek olarak ilk önce bu şekildeki gibi yapmanızı öneririm. Ayrıca bantları nasıl yapıştıracağınızın püf noktası ise, resim altıda açık şekilde verilmiştir. Resimlerde yine sizlere yardımcı olması açısından Türkçe açıklamalı yazılar da yer almaktadır. Resim yedide birinci şişe bantlı haliyle hazır durumda. Siz duruma göre kaç şişe yapacaksınız, resim yedidekini örnek alarak yapabilirisiniz.

Resim sekizde dört adet şişe hazırlanmış vaziyettedir. Sonraki işlem adımı ise soda şişesinin çiçek vazosu halini alacak o süslü görünümü olacaktır. Bunu yapmak için şişeleri altın yaldızlı spreyle boyamalısınız. Altın rengini almış soda şişesi, vazo yapımında kesinlikle hoşunuza gidecektir. Önemli bir ayrıntı ise resim dokuzda açıklamada da belirtildiği üzere, boyayı iki kat vurmalıyız. Boya yaptıktan sonra soda şişlerinin kuruması için yaklaşık 15 dakika kadar bekliyoruz. Resim 11’de bantlar kuruma işlemi sonrası belirgin hale geleceği görülüyor. Ondan sonrası ise tamamen size kalıyor. Soda şişesinden vazonuza çiçekleri yerleştirip, bunu evin görünen bir kısmına koyabilirsiniz. Emin olun, evinize gelecek misafirlerin dikkatini çekecek ilk şeylerden biri olacaktır. Kendin yap projelerinin gücünü kullanarak siz de, tam istediğiniz gibi çiçek vazoları oluşturma konusunda sitemizden yardım alabilirsiniz. Herkese şimdiden kolay gelsin diyorum sonraki çalışmalarımızda görüşmek üzere.

PAYLAŞ
Önceki makaleKahve Fincanından Dökülen Gül Yapımı
Sonraki makaleKanserli Hücreleri Yok Edici Besinler
25 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım. Benim hakkımda daha detaylı bilgi için Ben Kimim sayfama bir göz atabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here