Ana Sayfa Örgü Videoları Şişle Sıralı Çamlar Örgü Modeli Yapımı

Şişle Sıralı Çamlar Örgü Modeli Yapımı

Sıralı Çamlar Örgü Modeli
Sıralı Çamlar Örgü Modeli

Başta bebek battaniyesi olmak üzere bebek yelekleri, bayan yelekleri ve çocuk süveterlerinde kullanabileceğiniz sıralı çamlar örgü modelinin anlatımını paylaşacağız. Kısacası her türlü örgüye yakışacak bu örnek güzel ve kibar bir örnektir.

Ajurlu bir örnek olup örgü desenleri ters V şeklindedir ve bu şekli ile tam bir çam ağacını andırmaktadır. Çam desenleri sıralı bir şekilde örülmüştür. Basit bir örgü modelidir ve yapımı için çok zorlanmayacağınızı düşünüyoruz. Düz örgü, ters örgü, iki ilmeği birlikte düz örme gibi örgü tekniklerini içinde barındırmaktadır. Benzer ama biraz daha karışık bir modelin anlatımını haroşalı çamlar örgü modeli yapımında paylaşmıştık.

Sıralı Çamlar Örgü Örneği
Sıralı Çamlar Örgü Örneği

Şişle Sıralı Çamlar Örgü Modeli Anlatımı

Anlatımı yapılan sıralı çamlar örgü modeli motifleri 10 ilmek ve 10 sıradan oluşuyor. Örneğin anlatımı 3,5 nolu şişle ve normal kalınlıkta bir bebek ipi ile iki motif çıkararak yapılıyor. İki motif için 20 ilmek ve 2 tane de ek ilmek olmak üzere toplamda 22 ilmek gerekiyor.

Hem düz hem de ters yüzde kurulan bir çam örneğidir. Her ters yüzde bütün ilmekler ters olarak örülüyor. İlk iki sıra 2 düz 8 ters olarak örüldükten sonra diğer sıralarda ajurlu çamlar örgü modelinin kurulumu yapılıyor. Gerekli artırmalarla birlikte çamlar örneği çıkarıldıktan sonra diğer örnekler için bu 10 sıranın tekrarı gerekiyor.

Sıralı çamlar modelinin ayrıntılı yapılışı aşağıdaki videosunda anlatılıyor.

Kaynak: https://youtu.be/vHt7qtVuRaI (Gönülden Örgüler)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here