Ana Sayfa Örgü Videoları Şişle Sevgi Yolu Örgü Modeli Yapımı

Şişle Sevgi Yolu Örgü Modeli Yapımı

Şişle Sevgi Yolu Örgü Modeli
Şişle Sevgi Yolu Örgü Modeli

İki şişle örülen sevgi yolu örgü modeli ve yapılışı hakkında bilgiler sunacağız. Çocuk örgülerinde ve yetişkin örgülerinde kullanabileceğiniz çok amaçlı bir modeldir. Yapılışı da çok zor değil, örgü işlerine yeni bulaşan biriyseniz bile kolaylıkla üstesinden gelebilirsiniz. Kış ayları için yelek, süveter, ceket gibi örgüler örebilirsiniz.

İsminde sevgi kelimesinin geçtiği birçok örgü modeli paylaşmıştık. Bunlardan bazıları sevgi çiçeği şal ve yelek örgü modeli ile sevgi odaları örgü modeli gibi modellerdi. Hepsi de birbirinden güzel örgü modelleri idi ve şişle örülmüşlerdi. Bunu da onlardan biri sayabilirsiniz. Örgü projelerinizi bu model ile süsleyebilirsiniz.

İki Şişle Sevgi Yolu Örgü Modeli Nasıl Örülür?

Bu yeni şişle örgü modeli orta kalınlıkta bir ip ve 3,5 numara şiş kullanılarak örülmüştür. 6 ilmek ve katları şeklinde kurulmuştur. Hem düz hem de ters yüzde örülmüştür. Videosunda sadece 3 adet desenin yapımı anlatılmıştır. 3 desen için kenar ilmekleri ile birlikte 20 adet ilmek atılarak örneğin kurulumuna başlanmıştır.

Şişle Sevgi Yolu Örgü Örneği
Şişle Sevgi Yolu Örgü Örneği

İlk sıra düz örülmüştür. Sonraki sırada da sevgi yolu örgü modeli kurulumuna geçilmiştir. Önce yuvaları kurulmuştur. Bunun için ilk önce 1 düz 2 ters şeklinde bir sıra örülmüştür. Tersinden de tersi ters, düzü düz örülmüştür. Artık modelin kurulum hazırlığı tamamlanmış olduğundan sonraki sıralarda sevgi yolu örneğinin yapımına geçilmiştir.

İki ilmeği birlikte örme, düz örgü, ters örgü gibi tekniklerle sevgi yolu örgü modeli anlatımı tamamlanmıştır. Örneğin nasıl örüldüğünü aşağıdaki videosunu izleyerek daha kolay bir şekilde öğrenebilirsiniz.

Kaynak: https://youtu.be/b2r4Jla8ozE (Ören Hanım)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here