Şişle Örülen Kolay Bebek Hırkası Yapımı

Şişle Kolay Bebek Hırkası Yapımı
Şişle Kolay Bebek Hırkası Yapımı

Yapımı oldukça kolay olan, yüz ifadelerinden oluşan bir modeli olan yeni bebek hırkası modelini sizler de örmek isteyeceksiniz. Yüz ifadeleri sadece hırkanın etek ve kol kısımlarında kullanılmıştır. Diğer kısımları da tor ile yapılmıştır. Bu video ile aynı zamanda tor örgü tekniğini de kavramış olacaksınız.

Videolu anlatımında bebek hırkası 2-3 yaşa kadar örülebilecek bir şekilde düşünülmüş. Siz ilmek sayılarını artırıp azaltarak öreceğiniz yaşa göre ayarlayabilirsiniz. Kol ve etek uçlarında birkaç sıra lastik haricinde tamamıyla tor ile örülmüştür.

Yüz İfadeli Bebek Hırkası Modeli
Yüz İfadeli Bebek Hırkası Modeli

Örnek bebek hırkasına 26 ilmekle başlanmış ve ilk olarak birkaç sıra yaka lastiği örülmüştür. Sonrasında hırkanın alt kısmında yer alan yüz ifadeleri için model sıralarının oluşturulmasına geçilmiştir. Yüz ifadeleri için kabarık modelin örüldüğü videosundan ve paylaştığım resimlerden rahatlıkla anlaşılmaktadır. Ardından nakış yapar gibi renkli iplikler ile bu kabarık modellerin üzerine göz, ağız, saç desenleri işlenmiştir.

Özetle bu örgü videosunda ağırlıklı olarak bebek hırkasının yüz ifadeli modellerinin nasıl yapıldığı anlatılmıştır. Hırkanın tamamı anlatılmamıştır. Zaten en zor kısmı bu desenlerin yapımı gibi duruyor. Diğer kısımlarında ise sadece tor örgüsü kullanılmış. Videosu ile sizleri baş başa bırakıyorum.

Şişle Yapılan Yüz İfade Motifli Kolay Bebe Hırkası Yapılış Videosu:

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı