Şişle Örülen Ajurlu Yaprak Örgü Modeli

Şişle Örülen Ajurlu Yaprak Örgü Modeli
Şişle Örülen Ajurlu Yaprak Örgü Modeli

Şişle örülen örgü modelleri için yeni paylaşılan bir videoyu sizlerin beğenisine sunuyorum. İki ayrı videoda anlatımı sunulan ajurlu yaprak örgü modeli ile çok güzel hırka ve yelekler öreceksiniz. Aynı örneğin biri sadece yapraklardan oluşmuş diğeri yapraklar arasına nohut motifli sıraların eklenmesi ile oluşmuştur.

Araları nohutlu yaprak ajur modeli kurulumu 2 ters,12 düz, 2 ters, 5 düz, 2 ters şeklinde yapılmıştır. Beş düz nohutlu sıra, 12 düz yapraklı ajur ve 2 ters ise aralar içindir. Nohutsuz olan model de ise 2 ters,12 düz şeklinde gidilmiştir. Başlangıç kurulumu bu ilmek sayıları göz önünde bulundurularak yapılmalıdır.

Ajurlu Yaprak Örgü Modeli Yapılışı
Ajurlu Yaprak Örgü Modeli Yapılışı

Nohutlu olan ajurlu yaprak örgü örneği ön yüzünde aradaki 2 tersler haricinde model kısımlarına gelince bazı ilmeklerde kesmeler uygulanmıştır. Arka yüzde ise ilmekler nasıl geldiyse o şekilde örülmüştür.

Diğer nohutsuz model de ise sadece 12 düzde işlem yapılmış, nohut yerine de 2 ters ilmek örülmüştür.

Yapım zorluğu açısından sizleri biraz zorlayacak olan şişle örülen örgü modellerindendir. Aşağıda paylaştığım her iki videoyu da izleyerek örgü modeli yapılışı ile ilgili detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz. İlk videoda nohutlu olan ajurlu model, ikinci videoda ise nohutsuz sadece yapraklardan oluşan ajurlu model anlatımı yapılmıştır.

Kaynak: https://youtu.be/C9NZ7EwJzqE ve https://youtu.be/YZAh7opQWLg

Anlatımlı Ajurlu Yaprak Örgü Modeli Yapım Videosu:

Video 1:

Video 2:

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı